| Abcfunny a întrebat:

De ce cresc fire de par sub piele dupa epilat si ce pot face pentru a preveni asta?

4 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu stiu de ce cresc... Radeam intr-o vreme spunand ca se ascund de epilator... Pentru a preveni asta incearca sa faci periodic un peeling. Sa indepartezi pielea moarta. Eu am un dispozitiv special la epilator care face asta... Dar cred ca poti incerca cu un gel de dus abraziv si o manusa.

| covexrobu a răspuns:

Pai daca dai cu lama invers sensului de crestere al parului atunci este absolut normal sa ti se intample asa ceva. Dai in sensul de crestere al parului si o sa vezi ca nu iti va mai creste sub piele parul.

| beautykillls a răspuns:

Exfoliaza pielea tot timpul, si nu vei mai avea probleme. sunt manusi abrazive.si eu aveam probleme inainte pana am cumparat manusi de genul. cu burete de baie simplu, nu merge. big grin si freaca binewinking

Răspuns utilizator avertizat