| 愛日本 a întrebat:

De ce e atat de greu in ziua de azi sa iti faci prieteni de sex opus?
In cazul fetelor,baietii straini vor un singur lucru (sa fie impreuna,fie pentru o relatie fie pentru interese/beneficii),oricat de bine te-ai intelege cu ea,daca te refuza nu mai vorbiti niciodata...iar daca ai merge la un baiat strict pentru o relatie de prietenie, cu siguranta ar crede ca il placi sau cine stie ce.Si se mai plange toata lumea de ce nu mai exista prietenie in ziua de azi...

20 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Nu stiu de ce e greu, pot insa sa ma laud ca am avut o perioada cea mai buna prietena o fata, dar s-a schimbat, a gasit alti prieteni si na. oricum fetele pe care le intalnesc nu au interese comune cu ale mele si nu am pe ce sa construiesc o relatie de prietenie.

| RAY a răspuns:

Parerea mea doar un homosexual sau metrosexual poate avea o prietena de sex opus, eu personal nu pot, daca vreau sa am prieten am unul de acelasi sex ca mine simplu, de asta bagati voi baieti in zona prieteniei ca de fapt cautati doar prietenie? orice baiat vrea mai mult decat simple discuti asta e adevarul

| 愛日本 explică (pentru RAY):

Nu este vorba de friendzone... daca fata pur si simplu nu te place ce vrei sa-i faci? nu cred ca nu e valabil si invers.
Eu caut omenie, oameni care intr-adevar mai au pic de umanitate in ei, care se pot intelege bine si pot lega relatii de prietenie pe cai decente fara conflicte sau figuri. Eu personal, caut oameni diferiti care nu se limiteaza la conceptiile altora, care ies din efectul acela de turma.Da..cred ca aici se potriveste acea zicala ''Cauta multi si bine!"

| RAY a răspuns (pentru 愛日本):

Nimic,nimeni nu e obligat sa te placa, dar faza cu zona a intrat in dictionar isi dai seama ce rating mare are, nici vina mea nu e ca ma gandesc la sex cand vb cu o fata e ceva involuntar, personal nu cred in prieteni cu sexul opus poate doar simple amicitati atat

| Drimmero a răspuns:

Prietenia intre un barbat si o femeie nu exista, ori avem beneficii/relatii sau orice altceva, dar prietenie nu putem avea.
Prietenia nu prea exista mai deloc/

| RorySan a răspuns (pentru Drimmero):

Eu ma inetelg doar cu baietii cel mai bine.Ei sunt cei mai bun prieteni.happy
rar gasesc o fata ca cea mai buna prietena

| Drimmero a răspuns (pentru RorySan):

Prietenia n-a existat niciodata, se pare ca doar animalele sunt fidele aici!

| RorySan a răspuns (pentru Drimmero):

Parerea ta!
Va veni si timpul tau cand ai sa vezi ca prietenia adevarata exista!
Pana atunci bafta

| Drimmero a răspuns (pentru RorySan):

Prietenie in adevaratul sens al cuvantului, nu ''amicitie'' de ocazie. Mai trebuie sa cresti ca vezi cum e lumea.

| RorySan a răspuns (pentru Drimmero):

Da prietenie nu ''amicitie''.
De cate ori am avut probleme si nevoie de ceva ei mereu au fost langa mine si m-ai ajutat cu tot ce au putut ei.Deci cat de cat stiu ce inseamna.

| Drimmero a răspuns (pentru RorySan):

Prietenia adevarata este a dracului de rara, degeaba dam exemple asa. Daca te-au imprumutat cu 2-3 lei sau ti-au dat tema la matematica pe Facebook e una, dar prietenii se cunosc la alte nevoi.

| RorySan a răspuns (pentru Drimmero):

Stiu ce este prietenia adevarata
cunosc o pers de 17 ani
si apropo nu iau de la nimeni temele ^_^
fie cum spui tu
ces tiu eu voi sti numai eu mereu

dar atunci asta

cand am fost bolnava si nu am fost la mine in oras am fost mai departe si am avut atunci nevoie sau numai stiu eu ce cine a tinut la mine a venit.Si vorbesc de prietenul meu cel mai bun.Deci sa cunoscut prietenia adevarat indiferent unde eram eu.

| Drimmero a răspuns (pentru RorySan):

Sunt rare aceste cazuri,, fie cum spui si tu.

| RorySan a răspuns (pentru Drimmero):

happy
Foarte rar.Ca si cum nu ar exista!;(

| 愛日本 explică (pentru Drimmero):

Si eu am un prieten baiat big grin doar ca ne cunoastem de foarte mici, si acum daca as vrea sa imi mai fac un prieten baiat, nu as putea.

| Drimmero a răspuns (pentru 愛日本):

Cazurile astea sunt din ce in ce mai mare/

| Florentina9210 a răspuns:

'' daca te refuza nu mai vorbiti niciodata'' cam asa si in cazul meu. Nu am stiut sa na comport ca o prietena adevarata cu fostul si de aceea a jucat pe doua fronturi. Dimineata alerga cu asa zisa lui prietena draga iar seara iesea cu mine in lipsa de altceva. Ea s-a conformat asteptarilor lui de aceea este '' favorita'' sa in tot acest joc. Nu stiu cat de fraiera m-a crezut dar cert este ca si eu am jucat teatru bine de tot.
Si ca sa iti spun ca exista prietenie intre un baiat si o fata, da in rare cazuri dar exista. Ma dau exemplu pe mine. Vorbesccu un tip de aproape cinci ani si intotdeauna mi-a dat sfaturi care m-au ajutat. S-a luat si de mine cand a fost cazul ca mai faceam cate o prostie. Nu stiu ce are el in plus dar el e singura persoana de care ascult. Nu ii pot iesi din cuvant, deoarece are dreptate mai mereu. Chiar azi noapte am vorbit pe wap si m-a facut sa ma gandesc la unele lucruri la care nici nu visam. S-a schimbat enorm de mult de cum il stiam eu. Si da, exista!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu ai vorbit vreodata cu o femeie? Exista ceva mai plictisitor pe lumea asta? Uite, pana si intrebarea asta, cine ar vrea sa discute despre o banalitate atat de mediocra si o problema pusa atat de prost? D-aia n-ai prieteni!

| RorySan a răspuns:

Problema mea este alta.
Cei mai buni prieteni ai mei sunt baietii.
Intotdeauna ei vin pe la mine si invers.
De cand am fost mica intotdeauna cu baietii m-am inteles cel mai bine.Cu fetele rar gasesc sa am pe cineva cu cine sa ma inteleg.
Mereu ma intreb de ce baietii si nu fetele.Nu sunt o fire chiar asa baietoasa dar cu ei ma inteleg de minune si invers. ^^
laughing

| ihacoswhy a răspuns:

Mi-ai luat vorba din gura. Nici eu nu inteleg. Am venit aici sa aflu. Cred ca e la moda sa fii cool, si pentru majoritatea e mai importanta smecheria decat prietenia. In ziua de azi, sa fii prietenos cu sexul opus e confundat cu flirtul sau dorinta. Dar in acelasi timp, oameni considera ca o relatie de prietenie intre un baiat si o fata nu este posibila.