| TheBlackSwan a întrebat:

De ce este interzis sa se vada in poze numarul de inmatriculare de la masini?

7 răspunsuri:
| KDily a răspuns:

Tie ti-ar placea sa faca careva o poza masinei tale si sa o publice pe internet necenzurand numarul de inmatriculare?

| TheBlackSwan explică (pentru KDily):

Pai daca poza nu a fost facuta intentionat de ce as avea o problema? ce se poate intampla?

| KDily a răspuns (pentru TheBlackSwan):

Oricum exista persoane care se pozeaza afara si din greseala captureaza si o masina iar cand o incarca pe internet nu cenzureaza numarul de inmatriculare.Deci,ai dreptate, nu ai ce sa patesti!big grin

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Exista o lege a libertatii la deplasare libera,iar pentru alocarea unei masini, intr-un anumit loc, fara acceptul proprietarului, poate aduce reclamatii din partea acestuia, precum si solicitare de despagubiri.

| kteichd a răspuns:

Deoarece fara acordul proprietarului nu are voie

| Dragonfly6 a răspuns:

Presupunem ca ai un bolid de lux. Vine televiziunea si filmeaza in jurul casei tale si din greseala nu cenzureaza numarul. Asa se poate ajunge sa vina cineva si sa-ti sparga masina si faptasul sa fie din coltul celalalt al tarii, fara sa-l mai poti gasi.
Ti-am dat o explicatie mai "babeasca", sper sa intelegi ce voiam sa zic.

| YesOMG a răspuns:

Pe Google Maps il sterg... si fetele oamenilor care ies pe harta laughing. E vorba de intimitate. Daca la tine ar veni amantul si ar parca in fata casei, iar tu sa te mai si vezi in curte rolling on the floor)) e vorba de asta. Majoriattea nu vor atatea "reclame" >.>