| Anomim2025 a întrebat:

Dacă pun poze cu mașini parcate neregulamentar pe un grup de Facebook cu "Parcări Ilegale" și se vede numărul de înmatriculare al mașinii în poză este ilegal?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca sunt parcate pe domeniul public nu este ilegal.

10 răspunsuri:
| DiannaDi a răspuns:

Nu. Dar gandeste-te ca maine poate fi masina ta cea fotografiata. Sau zgaraiata.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Ma, da tu nici de sărbători nu te poti abtine din a face rau? Chiar asa comunist esti?

| Iunix a răspuns:

Să te plângi de mașinile parcate ilegal atunci când o să fie destule parcări. Când o să vezi locuri goale de parcare și mașini parcate aiurea pe lângă ele atunci să le pui pe Facebook. Ești cu mașina, vi acasă și nu ai unde să parchezi, toate locurile sunt ocupate. Ce faci atunci? Bagi mașina în buzunar?

| venividivici2017 a răspuns (pentru Iunix):

S-ar gasi o solutie chiar daca exista aceasta problema cu lipsa locurilor de parcare.Dar ce faci cu nesimtirea?! Ce faci cu nesimtitii care isi parcheaza masinile cat mai aproape de restaurante, magazine, pe liniile de tramvai? Din pacate sunt multi nesimtiti in Romania, si DA sunt de acord ca acesti nesimtiti sa aiba poze cu masinile lor pe un site specific comportamentului lor de Neanderthal!

| IIIshaneIII a răspuns:

Este foarte bine ca se vede nr., poate se autosesizeaza rutiera si mai scapam de kamikazele din trafic

| Andwta a răspuns:

Eu cred ca daca ar fi masina ta nu ti-ar place sa se vada. Cenzureaza.

| anonim123453313 a răspuns:

Orice nr de înmatriculare trebuie sa fie cenzurat. Asta este in gest de bun simț.

| Cristian_Mihaitamcr_1999 a răspuns:

Cat timp se afla intr-un loc public poti filma la fel de usor cum face si Mass-Media si nu cenzureaza numarul

| Anomim2025 explică (pentru Cristian_Mihaitamcr_1999):

Atunci de ce zic unii că este ilegal?

| FlorinJj a răspuns:

Pentru a raspunde la intrebarea ta, DA este legal sa pui si numarul de inmatriculare. Mai incolo vezi tu daca e de bun simt etc.