| ARTPOP a întrebat:

De ce fetele prefera baietii rai (golanii)?
De ce fetele ii ocolesc pe baietii cu sentimente adevarate, cei care invata bine si sunt modele de urmat in viata?

Răspuns Câştigător
| Rbc_Rebeca_1991 a răspuns:

Te simti in siguranta, un golan nu iti va spune prea des te iubesc, nu-si va arata sentimentele nu se va deschide usor in fata ta.Dar cand o va face va fi ceva special.Pe cand un baiat sentimental te poate plictisi.Cine a spus ca golanii nu au partile lor bune, sau nu te pot invata lucruri bune? Mai degraba un golan stie ce e cu adevarat rau si ce nu.

11 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Dar de ce nu? Dreptul la iubire necondiționată e egal pentru toată lumea, nu?

| IsabelaIssa a răspuns:

Eu nu inteleg totusi generalizarea asta.

| T0T a răspuns:

De proaste.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Nu mai generaliza!

| Sociopat a răspuns:

Aia golani au tupeu, pot sa le apere, vad siguranta in ei.Ce vezi intr-un baiat tacut, retras si care evita contactul vizual? Slabiciune.
Nu mai fi un fatalau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. pentru că le place cu adevărat firea lor.
2. pentru că nu le plac băieții sentimentali.
3. efectul de turmă dat de cerințele grupului în care este/vrea să intre fata respectivă.

De cele mai multe ori e întâlnită varianta a 3-a și tot aceea e promovată și se ajunge la generalizări.

| doreal a răspuns:

Asta e valabil si in cazul baietilor -_-...

| L1feDRAIN a răspuns:

Sunt fete diferite, dar da sunt si de astea care adora golani si diferiti badboy.i
care au doar forta fizica si punct. Si infinal insasi ele nu o sa ajunga cu bine. Eu insumi nu sunt fata ca sa inteleg asta, dar stiu asta ce am scris + ca fete sunt si de care iti doresti tu trebuie doar sa o gasesti.

| Mirke a răspuns:

Nu este o regula, dar ca si la animale, femeile sunt atrase de masculii alfa! care au gene puternice si fac fata selectiei naturale, deci trebuie sa fie duri, sa razbeasca oricaror confruntari, dar ii vor doar pentru sex, pentru a creste copilul s-ar orienta catre un tocilar cu sentimente, capabil sa intretina familia cu un salariu decent! nu catre golanii fara viitor stabil.

| neanderthalfararusine a răspuns:

Stii cam cum sta treaba? Tu vrei mereu ceva greu de obtinut, doar asa te atrage, altfel de plicitisesti. laughing Se simt in siguranta intr-un fel, si ca un astfel de baiat sau barbat are mai multa experienta de viata.

| Mantis a răspuns:

E un sentiment foarte fain sa stii ca golanul ala care nu iubeste pe nimeni si e facut din piatra e indragostit de tine si numai de tine.Asta e singurul motiv pentru care consider eu ca fata ca golanii sunt mai buni.Parerea mea.