| TănaseDavid a întrebat:

De ce il urasc oamenii pe justin biber?

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

As putea spune ca e din cauza invidiei, as putea spune ca e din cauza nivelului de snobie ridicat.
As putea totusi sa spun ca "ura" e mult prea mult spus.
Probabil din cauza ca faima sa a aparut de "nicaieri" si il fac atat de public oriunde, oricand, pentru orice nimic. Daca unei persoane "ii este facuta publicitate" pentru orice nimic pe care il realizeaza, pentru orice reclama in care apara( acestea fiind numeroase), pentru fiecare aparitie in articole care nu isi are meritul, acea persoana plictiseste publicul, care devine extrem de rapid plictisit de acel lucru, avand ca urmare "ura" pentru acel lucru. Acelasi caz cu LAla Band.
Sper ca te-am lamurit intr-o oarecare masura.
Sa ai o zi buna si sarbatori fericite!

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu am nicio treabă cu el.
Pa, pa.

| CannbalCorpse a răspuns:

Uni oameni nu au nimic cu el, alti nu ii suporta muzica, alti se i-au dupa ceilalti sa fie si ei "cul" si zic vai e nu stiu cum.
Sincer mi-e nu imi place muzica lui in rest nu am nimic cu el.
SPer ca te.am ajutat.

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Oameni il invideaza. Lumea acum ii spune gay dar nu e sunt invidiosi sau cred ca daca e un baiat de 18 ani nu poate faima.Eu nu am nimic cu el.Pa,pa

| HueyFreeman a răspuns:

Ura, putin spus. Dezgust total pentru ce este si ce reprezinta. El reprezinta ideea societatii de "cool" si de talent. Muzica de tot rahatul cu care prosteste toate pustoaicele. Muzica care tampeste oamenii deja redusi. El nu este singurul. Il detest la fel de mult ca si pe celelalte personalitati care nu-s in stare sa creeze ceva decent, doar ca sa nu ajungem la retardare totala. Nu imi exprim aceasta stare de dezgust infinit, nu-mi pasa de cei ce admira acea creatura, dar faptul ca societatea accepta calitatea aia inferioara ca fiind standartul ma indigneaza total.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza invidiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii pentru că el e cu Justin Bieber!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze adica cu Selena Gomez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din lipsa de ocupatiewinking! Prostie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca el crede ca i se cuvine totul, ''talentul'' i'a fost descoperit pe youtube, are freza de gay.

| Zatharra a răspuns:

Din invidie, că e gay...Nu ştiulaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zatharra):

Nu e adv!

| Zatharra a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e ce am auzit dar nici nu-mi pasă de viaţa lui...

Răspuns utilizator avertizat
| MyaEmy a răspuns:

Majoritatea oamenilor il urasc deoarece in primul rand sunt invidiosi pe faima si succesul lui(in ciuda faptului ca e doar un adolescent), din cauza ca este considerat gay(daca vrei dovezi scrie pe google "Justin Bieber is gay/este gay)si pentru ca il considera un fals ca nu recunoaste ca este gay.Parerea mea este ca nu poti judeca un om dupa coperta..nimeni nu-i obliga pe oameni sa-i asculte muzica, cui nu-i place Justin Bieber n-are decat sa nu il placa, de parca ii pasa lui ca este judecat de oameni.
Sper ca te-am ajutat happy

| OoAlexaOo a răspuns:

Pentru ca este un pustan caruia i se da prea mare atentie. Are milioane de fani, sau, mai bine zis, fane, doar pentru ca este frumos. Barbie in devenire, ce sa mai!

| anonim_4396 a răspuns (pentru OoAlexaOo):

Nu e adevarat asa zic oamenii dar nu e din cauza asta!

| OoAlexaOo a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta este parerea mea. De aceea nu il suport eu. Asa ca nu prea poti spune ca nu este adevarat, deoarece nu ma cunosti, in primul rand. laughing))
Oricum, de ce ii iei apararea atat de mult? Doar ne spunem opinile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OoAlexaOo):

Pentru că sunt un fan foarte mare și eu doar am vrut să îți zic ca să știi!
Oricum mulți oameni sunt invidioși pe el!

| OoAlexaOo a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-am dat seama ca esti fan. Ai sarit ca arsa atunci cand ai vazut raspunsurile.
Totusi, stai calma. Sunt destul de multi, printre care si eu, care il ironizam. Nu baga in seama adevarul, zic eu, tu probabil le consideri rautati. happy