| Inovssakura a întrebat:

De ce imi este rau dupa fiecare baie dar nu e apa fierbinte sau e cald in baie ci dupa baie nu in baie, adica sunt ametita si parca s-a intors stomacul cu susul in jos! sau uneori cand beau apa cand nu imi este sete thinking

5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

E prea cald in baie.ori te speli cu o temperatura a apei pe care corpul nu o suporta si iti taie respiratia

| crytical a răspuns:

Ai lipsa de globule rosii din alea cred. ca asa mi se intampla si mie dupa ce fac baie cu apa fierbinte ametesc parca nu mai am putere deloc... sau daca beau multa apa cand imi este foarte sete ametesc.

| Reek54 a răspuns:

Cu baia... vezi sa nu fie apa prea fiarta.

| semix a răspuns:

Salut. poate e prea fierbinte apa, poate de la aburi, variatia de temperatura (or something like that ). eu asa patesc cand fac o baie fierbinte big grin. apa e bine sa bei mereu chiar daca nu simti nevoia(ca doar nu bei cand ajungi la deshidratare laughing ). bafta big grin

| EmsM a răspuns:

Asta pentru ca faci baie in apa prea calda. Incearca sa nu fie fierbinte apa si sa nu stai foarte mult in cada pentru ca greutatea apei deasupra stomacului nu poate provoca decat stare de greata. Deci incearca sa fie putin mai rece apa si nu sta ore in sir, crede-ma, o sa fii mult mai bine.