| SimonaBubu a întrebat:

De ce iubitul meu e tăcut? Sau foarte retras? E ciudat tare.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca nu poate scoate o vorba din cauza ta. Vorbesti prea mult si nu vrea sa te intrerupă.

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dintr-o dată sau dintotdeauna?

| SimonaBubu explică (pentru sierra1):

Dintr-o data.Inainte era mai activ, fericit etc.

| sierra1 a răspuns (pentru SimonaBubu):

Cheia e comunicarea. Aici trebuie acționat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cât de tăcut? Cât de retras? Pot fi 1000 de motive.

| T0T a răspuns:

Pentru că nu se simte confortabil cu tine. Relația voastră e degeaba.

| 1997onur a răspuns:

Poate ca asa este el cu adevărat sau poate ca ar trebuie sa vorbești cu el și sa afli de ce este tăcut daca a devenit dintr-o data așa este posibil sa fie ceva dacă era mereu așa este el cu adevărat.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Mă duc să citesc în stele. Imediat vin cu un răspuns exact la întrebarea "De ce o persoană cu care n-am avut în viața mea vreo tangență este mai tacută?". Pe principiul că dacă tu nu poți, noi sigur putem.

| timidu89 a răspuns:

Poate ca nu esti buna la pat

| Crescent a răspuns:

Poate asa e felul lui de a fi. Si baiatul pe care il plac e la fel. Nu stiu motivul.

| floresdemayo a răspuns (pentru Crescent):

Nu te place!
Poate că sentimentele i s-au schimbat in momentul in care ai observat că a devenit alt om.

Acelasi raspuns si pentru @SimonaBubu.

| Crescent a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu a devenit alt om. Asa a fost dintotdeauna.
Si ma place, poti sa fii sigura de asta

| TipaAia369 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa-l intrebi pe el ce s-a intamplat. El poate sa-ti spuna cel mai bine ce se petrece cu el si ce-l face sa fie asa. Totusi, nu-l stresa cu intrebari! Daca nu vrea sa-ti spuna in acel moment, asigura-l ca ii esti alaturi si o sa-l asculti cu drag si intelegere cand o sa simta nevoia sa vorbeasca despre ceea ce simte. Spune-i faptul ca il simti diferit si ca ti-ar placea sa il ajuti sa fie mai ok, daca si cum poti. Conteaza foarte mult sa stie ca esti acolo pentru el, in cazul in care o sa fie nevoie. Va simti el cand e momentul potrivit sa iti zica ce are pe suflet! Daca ai incredere in el, lasa-i timp sa se gandeasca, fiind totodata aproape de el. Uneori e de ajuns sa ne fie cineva alaturi chiar daca nu scoate nici un sunet. Prezenta aia, imbratisarea calduroasa si apropierea, conteaza enorm!
Sper sa fie bine, sa fiti bine si sa rezolvati daca e ceva de rezolvat!?

| Nigloidmareverde a răspuns:

Pentru ca probabil gura lui este plina de penis