| Nelly15 a întrebat:

Hello, am o intrebare. Astazi cred ca mi s-a zis a 3-a oara ca sunt timid (mai exact de la persoane pe care le-am intalnit pentru prima data, dar si de la persoane cu care n-am vorbit prea mult.) Stiti "vorba aia", daca mai multe persoane iti zic ca faci ceva "gresit", s-ar putea sa fie chiar asa. Ma rog, eu sincer nu ma consider deloc timid si nici tacut, de vorbit vorbesc tare si pe un ton relaxat, indiferent cu cine vorbesc, de comportat nu ma comport deloc ciudat, ma comport ca orice persoana normala, de vorbit se poate sa vorbesc chiar mult (si de fel subiecte pe placul "ascultatorilor"), mai putin faptul ca nu ma apuc sa zbier ca ultimul idiot. Ma comport perfect normal, ce sa mai zic, nici nu stau retras sau ceva, nu stiu. E vina mea, ce ar trebui sa schimb?

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Persoanele care te fac timid probabil sunt foarte extrovertite in comparatie cu tine. Nu trebuie sa le iei in seama. Lor li se pare ca doar cum sunt ele e Ok. De fapt nici cei foarte vorbareti nu sunt OK. Pot deveni chiar plictisitori si agasanti.
Lasa-i pe ei cu parerile lor si simte-te bine in pielea ta ca asta conteaza cel mai mult.

| Atfas a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi, fiecare om se comporta in felul lui, probabil ca acelor persoane asa le-ai lasat impresia.