| Rrrretarded a întrebat:

De ce multa lumea doarme asa de mult? adica...nu vi se pare ca daca dormiti va irositi viata? eu dorm 4-5 ore pe zi si imi ajunge... voi cat dormiti?

23 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu nu cred ca imi irosesc viata pentru ca am nevoie de odihna, unii pot dormii doar putin, asa sunt obisnuiti, dar mult nu pot pentru ca au o activitate destul de mare in timpul zilei...corpul nostru are nevoie de odihna...8 ore, cel mai indicat.

| arysa a răspuns:

Dorm cam 8-9 ore altfel nici nu pot sa stau in picioare.

| Psihoyounger a răspuns:

Eu in vacanta ma culc in jur de 2-3 si la scoala in jur de 24. Dar pe timp de vacanta ma trezesc pe la 10-11.

Nu mi se pare o pierdere de timp... e nevoie de odihna.

Psihoyounger

mira
| mira a răspuns:

Cantitatea de somn pentru fiecare individ in parte este programata genetic.Nerealizarea ei poate produce tulburari.

| Farcas a răspuns:

Cine se scoala de dimineata departe ajunge.Eu dorm foarte mult in vacanta si in weekenduri in jur de 12 ore. Iar in timp de scoala 6 ore maxim.

| yuli10 a răspuns:

Sunt de acord cu tine. n-as putea niciodata sa dorm pana pe la 1 ziua cum fac unii. idiferent ca ma culc la ora 23 sau la 3 noaptea ma trezesc la 7 dimineata pentru ca nu vreau sa pierd ziua dormind.
stiu ca important e sa prinzi orele dintre 22 si 2 ca sa te simti cu adevarat odihnit dar asta e destul de greu pentru ca in general atunci apare ceva mai interesant de facut happy

| AndreeA_4571 a răspuns:

7-8 ore.

| danutza a răspuns:

De exemplu aseara m-am culcat pe la vreo 3 doar nu o sa ma trezesc la 6 dorm cat sa ma satur laughing bine ca nu se platesc si taxe pentru asa ceva

| Ceva ciudat. a răspuns:

Pai depindelaughing...de exemplu azi am dormit 12 orelaughing.adica jumatate de zi s-a duslaughing

| alinutzacodruta a răspuns:

Eu dorm 12 ore in vacanta laughing iar in timpul scolii 7-8 ore tongue

| muffin94 a răspuns:

7-8 ore cat este si indicat.

| optimista_5827 a răspuns:

Depinde...de la 6 la 9 ore depinde catdeobosita sunt happy

| Creatsaaaaaaa a răspuns:

Nici eu nu dorm mai multbig grin

| bluerose a răspuns:

Am nevoie de odihna si dorm 6-7 ore pe noapte. Ziua nu dorm...happy

| camy_1834 a răspuns:

Buna! pai acum k sunt in vacanta dorm mai mult. vreo 10-11-12 ore. dar cand sunt la scoala, mai putin vreo 7-8 ore.si eu ma gandesc cate odata k dormind in acel timp am putea face altceva. dar nah corpului nostru i mai trebuie si odihna.nu?
pa-pa

| Ianaaable a răspuns:

Si eu dorm destul de multhee hee vreo 9-10 ore in vacanta. oricum urasc diminetile si zilele de luni! happy

| dizzyizzy a răspuns:

Pai tu ai insomnii straight face
de asta vii la volei adormit laughing

| dizzyizzy a răspuns:

Pai.Theo tu dormi mult prea putin si energia ta oricum ti-o consumi la maxim cu rolele, voleiul si altele.De asta cand vii la volei Jipa are dreptate ca ai fata de adormit tot timpul desi e ora 11 dimineata.

| dianadiana a răspuns:

Eu dorm vreo 10 ore :p kiss

| zanabuna a răspuns:

Cand sunt cu scoala dorm.12 ore

in weekned dorm...15.17 ore...km asa.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Irosire...thinking hmmm
Pot sa mi`o irosesc la fel de bine pe o terasa la o cafealaughing)
Sunt momente tot mai dese. cand nici nu iti vine sa te dai jos din patbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleu, depinde eu de obicei dorm cat imi trebuie. 10-12 ore happy in functie de cat sunt de obosit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci nu sunt singura care are senzatia ca isi iroseste viata dormind, mancand si ehem... eliminand-o... Dorm in functie de circumstante... In timpul scolii cam 6 ore, iar in vacante 7-8 ore. Nu simt lipsa somnului mi s-a intamplat sa fiu nevoita sa dorm 4 ore pe noapte fiindca aveam mult de invatat si a fost in regula. Si am observat ca atunci cand dorm mai putin visez mai intens big grin