| dreamout a întrebat:

De ce ne este atat de greu sa uitam o persoana? De ce ne e imposibil sa renuntam la visele, la emotiile, la trairile care ne-au marcat, dar care ne fac sa suferim?
De ce in loc sa ne bucuram de o noua viata, care cel mai probabil e mai buna, stam si suferim, speram la impacare. la repararea trecutului?

Mie imi este imposibil sa-l uit.chiar nu potsad. Si stiu, probabil nu pot pentru ca nu vreau. Dar de ce nu vreau?:-s
De ce inca sper ca el o sa-si ceara scuze, ca o sa se schimbe, ca o sa ma iubeasca din nou.Ca o sa fim fericiti impreunasad
Eram atat de fericita inainte sa apara el, dar acum, cand nu plang, sunt trista.
Si chiar daca o sa ne impacam, sansele ca eu sa nu sufar, sunt zero. dar totusi spersad
Deci, va rog, sfatuiti`ma cum sa trec peste.sad
Fundaa tonguetongue

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fraieri (no offence). Pentru ca punem suflet in tot ce facem. Pentru o persoana rece, eventual un robot nu va conta niciodata chestiile astea. Dar suntem oameni, simtim, ne dorim, visam. Solutia cu "uita-l" e deja tocita. Nu merge, nu-ti poti sterge totul din memorie asa brusc. Solutia este "priveste-l altfel". Atata timp cat tu inca mai speri, cat tu inca te minti singura nu vei reusi niciodata sa treci peste. Priveste totul altfel. Ia-o ca pe o etapa frumoasa din viata ta. Gandeste-te ca daca s-a terminat inseamna ca te asteapta una mult mai frumoasa. Nu incerca sa-l uiti pentru ca nu poti. Incearca sa te gandesti la el ca la ceva trecut, ceva care n-a mers. Ia lucrurile asa cum sunt si acorda-ti o sansa tie. Noi iti dam aici niste sfaturi, dar tu esti singura care se poate ajuta. Bafta!

2 răspunsuri:
| äπđÿ a răspuns:

Inima se zgaraie nu se sterge... nu ai cum sa uiti nici 1 minut treci peste asta e tot...

| isa_8499 a răspuns:

Hey, hey.nu trebuie sa fii suparat din cauza uni tip happy ai prietenle aproape, sau un ursulet de plus. o fata minunata ca tine nu trebuie sa planga big hug
gandeste-te doar ca intr-o zi iti va trece.asa am patit si eu zilele trecute am realizat ca nu are rost, sa plang, sa sufar degeaba. daca treaba asta tine de mult, atunci o sa inceteze in curand happy
fa ca mine si ai sa vezi ca poate va merge:dar trebuie sa acorzi timp la asta big hug
in primul rand, incearca sa nu te mai gandesti la el. e greu dar uite solutia:fa multe lucruri gen, iesit in oras cu fetele, petreceri in pijamale, pana la o cafea gen lucruri care sati tina mintea ocupata happy
in al doilea rand, tu acum tot te gandesti "cum ar fi fost daca..."si probabil iti creezi o lume in mintea ta cu voi doi, foarte fericiti, impreuna si nedespartiti.nu incerca sa stergi asta, dar fa-ti alta lume, cu un baiat imaginar. nu stiu, baiatul perfect. unde sa poti fi fericita, si sa creezi in continuu lumea perfecta pentru voi doi[tu si perfect boylove struck]si asta te va tine si mai ocupata...si fara sa-ti dai seama, treci peste el, pentru ca nu merita sa fii trista din cauza unui baiat.mai ales daca el trebuie sa-ti ceara scuze, inseamna ca nu te merita, ca tu meriti ceva mai bun >big grinbig grin