| smile14 a întrebat:

De ce noi fetele suferim intotdeauna? De ce nu face el primul pas? De ce eu trebuie intotdeauna prima sa ii spun ca il iubesc? Si apropo iubesc un baiat si el nu stie, credeti ca fac bine daca ii spun?

3 răspunsuri:
| AlexyLuvvU a răspuns:

De ce suferim intotdeauna? Pentru ca noi spre deosebire de multi baieti avem sentimente.Eu una nu te-as sfatui sa ii spui ca il iubesti.Eu tocmai am facut asta cu un baiat pe care il plac mult...iar acum e cu cea pe care o credeam sora mea...Pentru inceput ar trebui sa afli daca si el are aceleasi sentimente pentru tine. Daca nu, incearca sa il uiti.Stiu ca nu e usor, dar poti incerca happy

| EVILeu a răspuns:

Poate o fi rusinos. eu personal am avut problema asta cu o fata careia mi-a fost rusine sa-i spun c-o iubesc dar ea ma iubea... si astfel am ratat sansa la ea. Incearca sa-i arati cal iubesti; nu trebuie sa i-o spui! Doar arata-i si restul vine de la sine

| katty_6203 a răspuns:

De ce trebuie sa suferim? Pt ca uneori facem alegeri in viata care nu ne corespund, apoi dupa ceva timp ne dam seama de asta.Nu stiu daca ai face bine sa ai tu initiativa, nu ar fi normal.Ar trebui mai intai sa-ti dai seama ce sentimente are el, daca te place sau doar e pura simpatie.Eu nu m-as risca sa fiu cea care face primul pas intr-o relatie deca daca as avea siguranta ca si baiatul respectiv ar avea aceleasi sentimente pentru mine.