| justagirl21 a întrebat:

De ce nu mi se aude niciun sunet de la calculator?

Răspuns Câştigător
| Stefy200 a răspuns:

1.vezi daca boxele sunt bagate in priza
2.vezi daca sunt pornite
3. daca ai pe tastatura butonul de mute atunci vezi daca nu cumva l-ai apasat si apasa-l iar ca sa ai sunet.
4. daca nu, du boxele la reparat
5.vezi jos in dreapta calculatorului este o poza cu un fel de disuzor.da-i acolo si mareste volumul.
6.vezi in winap daca e volum maxim sau in TVR(daca ai astea).
ti-am dat niste posibilitati.scuze daca niciuna nu e potivita!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e nou inseamna ca e sanatos dar in timp se acumuleaza praful si incepe sa baraie vara mai ales pe caldurile alea ii mai da gaz coolerul si asa mai departe, va trebui sa-i faci curatenie odata in fiecare vara, scoti coolerul si-l cureti apoi dai cu ceva cu aer comprimat sa inlaturi praful.

| RazvanHDd a răspuns:

Probabil il ai pe mute sau ti s-a bulit placa de sunet.

| LionelAndres a răspuns:

Probabil ca e prea performant

| justagirl21 explică (pentru LionelAndres):

Daca nu stii despre ce e vorba mai bine taci!

| LionelAndres a răspuns (pentru justagirl21):

Ti am raspuns doar la ce ai intrebat, nu e vina mea ca nu stii sa formulezi o Intrebare: Dc nu mi se aud boxele la pc? Raspuns: ca nu stii sa umblii cu ele laughing

| Revan95 a răspuns:

Probabil nu ai driverele de la placa audio instalate.Sugestie:Reinstaleazale si vezi daca se intampla ceva. Daca nu se poate sai aiba o problema placa audio.