| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu pot dormi noaptea? Adica dorm dar imi i-a o ora sau o ora jumate sa adorm. De ce? sad

Răspuns Câştigător
| Tadic a răspuns:

Si la mine e aceeasi chestie..mai ales vara. Dar uite ca iti dau niste ponturi.
1. Relaxeaza`ti degetele de la picioare
2. Daca stai la casa. stai putin la aer proaspat daca stai la bloc. stai la geam
3. Inumara oi
4. Bea o cana cu lapte caldut
5. Sau tine ochi inchisi fara sa te gandesti la nimic.

13 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Ai multa cofeina in corp sau pur si simplu nu ai somn, ai putea sa te uiti la televizor ca sa iti oboseasca ochii si sigur o sa adormi mai repede.

| AtateaConditii a răspuns:

Pentru ca stai toata ziua si nu faci nimic, corpul tau e odihnit si nu mai are nevoie de relaxare. Fa sport, lucreaza ceva pana te simti obosit. Dar lenea e cucoana mare, asa-i?

| anonim_4396 explică (pentru AtateaConditii):

Fac sport straight face. Joc fotbal si alerg pe stadion.

| AtateaConditii a răspuns (pentru anonim_4396):

OOO, zilnic?

| anonim_4396 explică (pentru AtateaConditii):

Da

| AtateaConditii a răspuns (pentru anonim_4396):

Bei sucuri sau manci dulciuri seara? Dormi dupa amiaza? Daca da, asta e motivul pentru care nu dormi. Si daca nu e nici asta poate fi stresul si daca nu e nici asta ma las batutalaughing.

| anonim_4396 explică (pentru AtateaConditii):

Beau sucuri. Dulciuri mananc rar. Nu dorm dupa amiaza big grin

| Iamnotme a răspuns:

Nu te mai gândi la nimic, sau fă ceva care să te obosească happy

| robi1990 a răspuns:

Pai vara nu dormlaughing

| skjs1298 a răspuns:

Am avut o problema asemanatoare, depinde de cit timp ti se intimpla acest lucru, poateca pur si simplu te gindesti la prea multe lururi inainte sa adormi si iti faci probleme, sincer daca nu te va ajuta lucrul ca sa nu te mai gindesti la nimic inainte sa adormi poate sa fie ceva serios, ar fi cel mai bine sa te adresezi la medicul de familie! Bafta!

| bia0012 a răspuns:

Si eu sunt la fel. mereu ma enerveaza chestia asta. Personal cred ca trebuie sa incerci sa nu te gandesti la nimic laughing eu de obicei ma gandesc la diferite chestii si mi se pare ca timpul trece asa repede... daca e mai grav poate ar trebui sa te duci la un doctor poate iti da ceva pastile.

| anonim_4396 explică (pentru bia0012):

La mine sti cum e? Ma gandesc ce o sa fac maine sau fredonez melodii si nu ma pot opri laughing

| bia0012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, chiar stiu laughing