| bluesky a întrebat:

De ce o fata este considerata...usoara, sa zic mai frumos daca are multi iubiti( ii schimba des) pe cand un baiat e considerat smecher ca are multe fete? straight face

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pentru ca mereu femeia a fost considerata inferioara barbatului, desi acum e egalitate intre sexe, tot nu e la fel, pentru ca din cele mai vechi timpuri barbatii aveau voie la aventuri si la o multime de relatii pe cand femeia trebuia sa fie a unui singur barbat si vad ca nu prea s-au schimbat principiile unora, eu sincer cred ca atat femeile cat si barbatii sunt egali, iar daca femeia are mai multi iubiti de ce sa fie considerata curva? De cele mai multe ori barbati sunt cei care le eticheteaza astfel, pentru ei a avea mai multe relatii e o mandrie, e un motiv de lauda, iar daca o femeie are mai multe relatii repede este luata la rost si considerata o femeie usoara, asta nu mi se pare corect, dar cred ca asa va fi mereu pentru ca asta e lumea in care traim, barbatii mereu se vor considera superiori desi nu e cazul, ca de multe ori femeia merita mai multa lauda, nu vreau sa spun ca barbatii nu dar ar trebui sa fie egalitate din toate punctele de vedere.

5 răspunsuri:
| daii a răspuns:

Atata timp cat femeia nu se simte usoaraoh go on, altii pot zice vrute si nevrute, pentru ca pe ea nu ar trebui sa o intereseze.Eu de ex nu m-as considera usoara, m-as considera la fel ca ei.Smecherahappy fiindca in fata lui D-zeu toti suntem egalihappy. barbatii au drepturi asupra femeii atunci cand ea le permitehappy, in restoh go on se ling pe bothappy

by daiiwinking

| Ea12345 a răspuns:

Pentru ca in general, baietii au mai multa experienta decat fetele. Ei,, au voie" sa schimbe mai multe fete, pentru a capata incredere, sau poate, pur si simplu, din distractie. Dar o fata trebuie sa fie mereu ingrijita si draguta, iar una care iese azi cu unul maine cu altul, este considerata,, usoara".
Exista destule fete asa, dar trist nu este faptul ca ele exista, ci ca nu vor sa se schimbe.

soothe
| soothe a răspuns:

Reminiscente de societate patriarhala.

| alexflor87 a răspuns:

Pai cine il considera smecher? Tot cei care au mintea lui.Cand ii schimbi des, aia nu se mai cheama iubiti.De iubit nu poate fi decat unul, asta daca mai poate fi iubit dupa atatia altii in urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bluesky las ca spun eu ce vrei tu sa spui.sunt curvari amandoi.asta daca fac sex.stii si tu ca un baiat timid e considerat fraier, iar o fata timida e considerata mata blinda.si asa e rau fiindca se spune in popor ca; mutu f. e pamantul.ramane in picioare, iubirea sincera, nepatata de prefacatorie, minciuna si impartita intre n persoane.