| Atim a întrebat:

Din ce punct o fata este considerata femeie/un băiat considerat bărbat? Tine de vârstă sau de atitudine?

5 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Ține de vârstă pentru că nu poți fi matur sub o anumită vârstă, iar în mare parte și de atitudine și modul de gândire.
Pentru că unii sunt infantili și la 40 de ani.

| RainmakerX a răspuns:

Eu ii consider fata/baiat pana la 30 de ani laughing
Nu stiu dar cand aud "femeie" si "barbat" ma gandesc la mama si tata...

Chiar nu vreau sa asociez fetele din jurul meu cu mama, iti dai seama laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De atitudine. Dar defineste Ce inseamna barbat sau femeie atâta timp Cât acest punct de vedere este format din opiniile exterioare nu esti unul. Parerea mea.

| UnholySaint a răspuns:

Esti barbat cand reuseti sa te protejezi singur si pe altii din jurul tau, esti femeie atunci cand poti sa ai grija de un copil fara nici o problema.

| FabiolaRaluca a răspuns:

O fata are până in 20 de ani... Și de una și de alta.
Femeia este mai matura și are o experiență