| ByByEly a întrebat:

De ce oameni se baga in relatia altora si o distrug chiar nu au ce face m-am saturat ca asta sa se intample am incercat sa ignor dar nu mai pot deci dati-mi sfaturi ce sa fac ca am inceput sa ma indoiesc de el dau funda

3 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Nu le mai da importanta. O fata se baga in relatia altei fete ca sa se simta mai bine, mai importanta si pentru ca ai ce vrea ea sa aiba, si vrea sa iti ia iubitul pentru ca vrea sa fie macar putin din cat esti tu. Daca oamenii gen "prietenii" (si fete si baieti) se baga in relatia ta si a iubitului tot din asta, pentru ca vor sa fie ca voi, si pentru ca nu pot, vor sa o distruga. Cand faci abstractie de ei, ii ignori, nu te mai sicaneaza asa de mult.

| perladunarii a răspuns:

Buna
Din pacate asa e in viata, sunt persoane care se baga vorba aceea "unde nu le fierbe oala" dar important e sa inveti sa nu ai in jurul tau astfel de oameni si daca nu ai cum sa faci asta invata sa nu le dai importanta, cu cat vei fi mai indiferenta cu cat se vor indeparta si ei de tine!

| MrsVamp a răspuns:

Nu putem fii cu totii buni! Intodeauna vor exista oameni care iti vor raul dar va trebui sa lupti!

PS: Nu pune la suflet orice spun altii! ai mereu incredere in tine si doar in cei apropiati!

Baftaaa happy