| GumitzaDePepene a întrebat:

De ce oamenii plang?

Răspuns Câştigător
| CryssCrySta a răspuns:

De ce oamenii plang?
de ce oameni au sentimente
de ce oameni au trasatur dferite?
de ce oameni nu sunt perfecti?
de ce oameni se pot naste cu handica?
La toate astea exista un raspun: fara sentimente am fii statui, fara lacrimi ar fi prea multa fercire, iar viata nu ar putea fi atat de palpitanta, daca toti am arata la fel atunci nieni nu ar mai fi recunoscu, daca toata lumea ar fi perfecta cine ar mai tensiona unele situati cu inrebaei fara raspun, daca toti sar naste perfect inseamna ca lumea ar fi mai usor de traversat.
Acestea sunt untrebari care ne mai macina sau intrebarile"de ce eu?" sau altele.

3 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Din cauza unor semtimente, cateodata de tristete fiindca au adunat multe suparari in suflet din cauza unor probleme ca dezamagirea din partea persoanelor apopiate sau si de fericire datorita unei emotii puternice, bucurii din partea persoanelor dragi.

| CEA a răspuns:

Plansul sau lacrimarea este procesul de producere al lacrimilor. Acest proces este declansat de glandele lacrimale ce se afla sub pleoape. Oamenii plang din mai multe motive:

•Lacrimile bazale - sunt produse in mod continuu pentru a lubrifia si a curata ochiul. Acestea mentin ochiul umed si contin apa, lipide, grasimi si proteine, cat si anumiti compusi meniti sa protejeze impotriva infectiilor. Cu fiecare clipire, lacrimile sunt imprastiate pe suprafata ochilor.
•Lacrimile reflexe – sunt o reactie impotriva iritantilor si a obiectelor straine cat si la stimuli externi.
•Lacrimi psihologice – sunt cauzate de emotii puternice.

Oamenii plang din diferite motive mai mult sau mai putin credibile si motivate.Eu daca paianjenul din fata mea se misca, daca nota pe care o iau nu ma multumeste si daca imi loveste cineva sentimentele indeajuns incat sa ma raneasca profund.

| ale2000 a răspuns:

Este ceva normal sa plangi pentru ca aceasta stare iti exprima sentimentele cu adevarat:bucurie, tristete...

Întrebări similare