| Tralalandreea a întrebat:

De ce relatiile de dragoste dintre adolescenti nu tin in timp si se destrama repede? Numai relatii esuate am...

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru că în adolescenţă nu e încă timpul pentru relaţii serioase.

| fuzzer a răspuns:

Pentru ca asa este normal.

Te-ai plictisi, daca ar merge totul ca pe roate.

Si cand nu-i incredere, fidelitate, sinceritate, nu prea merg chestiile cu relatiile.

| Axys a răspuns:

Toate pornesc de la unele neplaceri si de aceia se ajunge la despartire sad

incerca sa te readuni! pentru ca oamni nu sunt asa cu vrem noi happy poate intr-o zi o sa fie mai bine si cine tea pierdut poate acuma nu-i pare rau dar mai tarziu o sa regrete depinde de situatie happy

| SebylVane1890 a răspuns:

Pentru ca in adolescenta iubim orice, pana si o floare de pe drum inainte de a se ofili. Daca se strica putin nu mai e buna de nimic.Asa e si cu relatiile. Daca s-a schimbat ceva cat de mic la partener/a nu mai e bun/a.Si tocmai adolescenta e perioada cand ne formam cu adevarat gusturile, placerile, preferintele, tot ceea ce tine de criteriile pentru care ne alegem un prieten.Si sentimentele tot atunci prind contur si-si ies din matca.Nu te speria! Pana te mariti o sa mai ai destule relatiibig grin

| ElleAhx a răspuns:

Pentru ca suntem adolescenti si ne indragostim tot timpul de cine nu trebuie

| Dixx218 a răspuns:

Intr-o relatie depinde si partenerul, oameni mai in varsta sustin faptul ca in perioada adolescentei se leaga ' cele mai frumoase relati trecatoare '. Un adolescent adeseori : Iubeste, sufera, este fericit. Dar asta este adevaratul farmec al adolescentei! Sa treci peste tot ce este greu si sa mergi mai departe tinand capul sus, mergand pe principiul ca : Cele mai frumoase relati sunt atunci cand nu cauti pe cineva si totul vine de la sine. Si mai ales sa crezi in tine!