| mara67 a întrebat:

De ce se machiaza fetele de tinere? Ce nu e in regula cu aspectul lor tanar si inocent?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele tinere se machiaza, din (aproape) aceleasi motive precum baietii ce fumeaza : frimeaza, vor sa para mai adulti, gasesc ca asta le acorda avantaje de seductie, din imitatie, etc.

| Voidwithin a răspuns:

Eu nu inteleg cei cu machiajele astea. Frate daca ai fata de aspirator asa ramai si daca pui o tona de machiaj...

| SefaTa97 a răspuns:

Pentru ca vor sa para mai mature. happy

| buffa a răspuns:

Sa arate mai frumoase...dar la unele le strica frumusetea happy

| ElectronicSound a răspuns:

Ca sa atraga baieti. Oricum deseori exagereaza si vin la scoala ca o sperietoare de ciori.

| Mădiiiiie a răspuns:

Nu sunt destul de bagate in seama + ca ce baiat s-ar uita la o fata " naturala" happy?

| NuImiSpunNumele a răspuns:

Ele se cred mature, nu isi dau seama, caci copilaria este cel mai frumos lucru.