| DyDy_3450 a întrebat:

De ce toata lumea pune accent pe aspectul fizic?

2 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

Bună DyDy,
Pentru că aşa este firea omenească, mulţi dintre noi punem 'accent' pe cum arată, nu cum este în interior. Dar cu trecerea timpului, îţi dai seama că nu contează aşa mult cum arăţi, cât contează cum îţi sunt calităţile, sufletul... Vorba ceea: "Frumuseţea-i trecătoare." Contează şi frumuseţea, dar asta depinde de la om la om. De exemplu: poate să fie un om care îşi doreşte pe cineva care arată bine, dar poate să fie altcineva care îşi doreşte ca cel de lângă el să fie inteligent, curat etc.

Baftă!
Numai bine tuturor!

| MiniEmoTion a răspuns:

Bunahappy
Pentru ca... la prima vedere,aspectul fizic da "numele" in zilele noastre. Acum exista tot felul de saloane de infrumusetare,etc.
Dar nu toti pun accent pe aspect,ci pe intelect.
Poti fii frumos(sa arati bine,sa fii mereu aranjat,curat etc) la exterior,dar "urat" la interior(rau,lacom,egoist,nesimtit etc)
In fine,nu trebuie sa asculti toti oamenii care pun accent pe moda,frizura, haine de firma... Trebuie sa fii tu! cat mai lejera, asa cum te simti tu bine