| BilliOnaire a întrebat:

De ce, noi oameni [uni probabil big grin], punem FOARTE mult accent pe aspectul fizic?

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Din superficialitate.
Tu nu vezi,pana si cand isi cumpara o masina,se uita sa fie cat mai "fitsoasa", sa scoata ochii, si stai si te intrebi despre aspectul fizic?

| Change a răspuns:

Chiar nu stiu de ce? Probabil ne imaginam ca din moment ce aspectul unei persoane este placut atunci si in interior este la fel de frumos.NU stiu daca ati observat dar oricat de bine arata o persoana in momentul in care il cunosti si afli ca nu este la fel de "bogat" in ceea ce priveste partea interioara incerci sa te indepartezi si incerci sa nu il lasi sa faca parte din anturajul tau( nu sugerez ca toate persoanele placute la aspect sunt rele).EU incerc sa le dau o sansa si persoanelor mai putin norocoase in ceea ce priveste aspectul fizic si de cele mai multe ori am fost placut surprinsa(desigur au fost si exceptii).

| EuOO a răspuns:

În ziua de azi oamenii nu mai văd cu adevărat o persoană pentru ce este ea. Contează "să dea bine la imagine", dacă mă înţelegi. Presupun că oricui i-ar plăcea să aibă un prieten/ă frumos/frumoasă, să arate foarte bine etc. Dar degeaba arată bine, dacă tu îl/o vezi doar pentru ceea ce este la exterior... Câteodată eşti frumos la exterior, dar putred în interior...Asta e ideea. Oamenii nu văd interiorul. O persoană e cu adevărat frumoasă dacă şi în interior radiază!

| denismaria92 a răspuns:

Asta ma intreb si eusad

| euu10 a răspuns:

Pai nu stiu, poate pentru ca nu vrem sa spuna x sau y ca uite cu ce urat/a ma umbla si ala thinking