| raduspace10 a întrebat:

De ce toate pachetele de tigari Marble de le-am vazut au atentionarile in engleza? Nu am cumparat niciodata Marble, doar am vazut pe jos aruncate.

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Fiindcă sunt ţigări de contrabandă!

| raduspace10 explică (pentru mudokins78):

Mersi ca mi-ai spus. Oricum ma intrebam de ce nu le-am vazut prin magazine. Ideea e ca ma gandisem ca nu sunt de contrabanda, ca fiind scrise mesajele in engleza proveneau implicit din Anglia si acolo sunt mai scumpe, contrabanda se face din tari unde sunt mai ieftine ( moldova, ucraina etc. ). De ce ar face contrabanda din uk?

| mudokins78 a răspuns (pentru raduspace10):

Păi nu sunt din uk, asta e treaba!
Ăştia în moldova, (o să rămâi mirat) dar fac şi Pall mall, Marlboro, etc.

| raduspace10 explică (pentru mudokins78):

Interesant, chiar nu stiam