| Andrei 123 a întrebat:

De ce transpir atat? Daca nu ma spal zilnic, e urat.

De ce n-am par pe mana sau pe picioare? Ma face sa ma simt josnic, aproape ca n-am par deloc.

14 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Răspuns întrebarea 1: Depinde, dacă ai activitate fizică zilnic, joci fotbal, basket, chestii din astea, e ceva normal. Dacă transpiri stând degeaba poate fi din cauză că ai febră, eşti prea gros îmbrăcat sau e prea cald la tine în cameră. Poate fi de asemenea și de la stres, anumite procese declanşate de sistemul nervos, căderi de calciu, atacuri de panică, emoţii, etc. Astea ultimele prefer să cred că se exclud în cazul tău. happy
Răspuns întrebarea 2: Dacă ai în cap e de ajuns. big grin Cu timpul o să-ţi crească şi prin alte părţi. La unii procesul începe şi de la 13-14 ani, la alţii chiar după 18-19 ani. Nu este o regulă neapărat în funcţie de vârstă. Sincer chiar nu are rost să-ţi faci griji din cauza asta, şi chiar n-ai niciun motiv să te simţi josnic. oh go on happy

| LCD a răspuns:

Scapi de o grija.
nu-i nimic rau tongue

| ForeignO a răspuns:

Doamne eu am par! Sunt atat de paroasa, si pe mana si oriunde (ei, nu chiar oriundelaughing )Inainte nu aveam asa mult dar acum... dupa ce am dat cu bicu s-a multiplicat asa ca ce te sfatuiesc este sa dai cu bicul in zonele unde vrei par si o sa creasca, dar ai grija sa nu dai oriunde, dai pe suprafata in care ai pardar vrei mai mult:

happyO zi buna

| Zambete89 a răspuns:

Pai, ce naiba esti om sau ce? fa-ti dus sau ma rog cand te speli pe fata te speli si la sub'brat si unde ttranspiri...eu stiu laughing) asa si da-ti cu un deodorant mai bun.winking nu d'ala de pe tarabewinking 3 la 10 mii acum s-au modernizat zic 3 la 1 leu smug

| masly a răspuns:

Pai stai linistit ca in ziua de azi baieti se epileaza peste tot merg la solar sa fie impresari si smekeri...asa ca bukurate ca nu ai ce da joslaughingcu transpiratu nu stiu ce sa zic fa dus la 2 zile. fol deodoranttonguelaughingpupa

| masly a răspuns:

Daca te dai de mai multe ori ca bigul o sa creasca mai mare si mai des da asta numa daca nu ai u o problema daca nu ai nimic o sa creascalaughing

| oleee a răspuns:

Eu ma epilez odata la 2-3 zile cu sa nu am par pe mine si u te plangi ca vrei par?straight face

| Andrei 123 explică:

Multumesc, totusi eu acolo am par!laughing

| Andrei 123 explică:

Deci numai ma dau cu bicul, si creste la loc mai mare? Daca se poate sa imi explicati stiintific ce se intampla.

| Andrei 123 explică:

@Nicu-nebunaticu - Unde vezi tu ca scrie cat de des ma spal eu? Pe picioare sa transpir ma?

| onur a răspuns:

VAii eu nu stiu cum sa scap de el straight face am 17 ani si am de'a Stuf pe picioare. valeleu laughing bine nu numai pe picioare, si pe piept.pe maini mai peste tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai baiatule, cind te scoli dimineata trebuie sa-ti faci dus, si seara inainte de culcare, cum sa te speli odata la doua zile? pentru transpiratie bea ceai de salvie, sa fi fericit ca nu ai par, asculta la mine, daca ai avea par ai transpira si mai rau si la cum zici tu ca te speli din an in pasti te-ai imbolnavi, nu conteaza marca sapunului cu care te speli, conteaza ingiena corporala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt prost, dar tu ai scris ca daca nu te speli zilinic, ce sa intelegem de-aici?

| Alina_Aniella_1970 a răspuns:

Tu esti baiat si nu ai par? Eu sunt fata si eram paroasa inaintelaughing. Acum ma epilez. Dai cu big-ul unde vrei sa ai par si iti va creste. Da-ti cu un deodorant si spala-te foarte des. Cred ca asa se va duce mirosul si nu o sa mai transpiri des. Bafta!