| alexandra98flory a întrebat:

De ce trebuie sa iubim persoana gresita?

Răspuns Câştigător
| OnlineZ a răspuns:

Nu exista persoana gresita, ci doar nepotrivita pentru tine. Ea se potriveste perfect cu altcineva, iar de asta este bine sa-ti dai seama cat mai devreme cu putinta...pentru a nu suferi. Dar din orgoliu, noi oamenii, nu suntem dispusi sa recunoastem asta deoarece ar echivala cu a ne declara invinsi in fata unei provocari. Cum, eu nu ma potrivesc cu X? Da, este normal sa nu te potrivesti, si cu cat iti dai seama mai repede cu atat mai bine pentru tine. Trebuie sa incerci, ca sa nu-ti para rau ca n-ai facut-o, dar nu te lega de un om ca de D-zeu. Nici un om nu merita atata dedicatie ca El. Asa ca ridica-te, scutura-te si de praf, si de ganduri negre si ia-o spre rasarit, un nou inceput.Soarele rasare in fiecare zi, cu sau fara persoana nepotrivita, trebuie doar sa te intorci cu fata catre astrul ceresc si sa preiei caldura ce ti-o ofera. Mult noroc.

3 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Pentru că nimeni și nimic nu e perfect.

| Chrissy92 a răspuns:

Buna,spui asta pentru ca esti poate prea dezamagita de aceea persoana. Poate si pe tine te iubeste cineva si zice ca iubeste persoana gresita.Nu trebuie sa crezi ca asa este mereu si anume sa iubesti doar pe cine nu trebuie, dar inainte sa iubesti pe cineva trebuie sa te gandesti daca merita iubirea ta.