| boy777 a întrebat:

De ce unii au o viata mai grea si altii o viata mai usoara?

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Asta se numeşte SOARTĂ. Norocul de a te naşte prinţ sau... cerşetor, norocul de a te naşte deştept sau... prost. Şi apoi, mai este si ceea ce-şi face omul cu mana lui şi cu capul lui. Ceea ce s-ar rezuma la zicala din popor : "Cum iţi aşterni, aşa dormi". Adica eşti consecinţa faptelor tale.

| Timmotey a răspuns:

Depinde de persoana nu toti traim la fel si nimeni nu poate sa faca alt ceva decat sa isi faca o viata mai buna atat cat poate toti suntem diferiti si traim in felul nostru dar cel care are zile proaste la inceput poate avea zile excelente pe parcurs. iar tristetea de azi e lacrima de bucurie de maine.

| ionutzul31 a răspuns:

Cum iti asterni asa dormi winking

| bendis92 a răspuns:

Datorita norocului/ ghinionului familiei unde s-au nascut- unii saraci, altii bogati- e ca o balanta, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ramana asa, poti inclina balanta in favoarea ta prin munca multa si staruinta- in majoritatea povestilor de succes, oamenii pornesc de jos, nu se nasc cu fundul pe scaunul de director... Acum sa vedem partea plina a paharului si cum spune vorba aia, ce nu te omoara te face mai puternicwinking Numai bine!

| LoVeIsMyAir a răspuns:

Soarta si norocul, oricum nu e vina nimanui, ca sa ai o viata mai usoara trebuie sa muncesti, poate doar daca esti paris hilton le ai pe tava, dar THE SHOW MUST GO ON.
Greutatile sunt sarea si piperul vietii, fara ele totul ar fi ca o zi ploioasa: adica plictisitor.
Ma bucur ca ti-am raspuns intrebarii asteia, se vede ca esti la varsta adolescentei si ca incepi sa iti pui niste intrebari. Funda, pls!

| daniellla a răspuns:

Presupun ca asa a vrut Dumnezeu,sau destinul asa le este,insa exista speranta, si daca crezi in ea si ai ambitie, poti sa-ti faci u destinul mai usor/bunhappy.Nu-ti pierde speranta!