| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii dintre noi se nasc in lumea care nu trebuie, la momentul nepotrivit si de ce in cele din urma murim iar lumea ne uita ca si cum n-am exista?

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Acestai universul in care traim, unul se naste, altul moare.mereu o generatie dispare si una apare. Si atata timp cat esti in viata e necesar sa te gandesti ca viata trebuie traita, facand efort sa traiesti cat mai bine.

| Nimeni a răspuns:

sigh Pt ca asa e viata asta!
Sincer m`am saturat sa traiesc in lumea asta... dar n`avem incotro...
Dumnezeu ne-a dat viata si tot El ne va lua viata, atunci cand crede El.

| Wtf9000 a răspuns:

Pentru ca asa e normal. Ce vrei, sa ti se ridice statuie?

| naviDIabLO a răspuns:

Pentru ca barbatul e prea zgarcit sa cumpere prezervativ sau isi uita treaba acolo.

| scootsie a răspuns:

Nu ai dreptate...Fiecare om se naste cand vrea Dzeu, la timpul ales de El si pentru slava Lui... Te simti cumva in plus? Nu esti! Nu te uita nimeni daca tu iti faci datoria pe acest pamant... Poate ca un vecin are nevoie de sfaturile tale, poate ca un prieten nu are un umar pe care sa-si planga amarul... Tu esti de folos daca iti faci datoria de om, prieten, amic...

| vio a răspuns:

Asa-i viata...

| Punishment a răspuns:

Priviti lucrurile astfel...inca de cand ne-am nascut noi ne aflam pe sine de tren, iar daca noi alegem sa ne distragem atentia, asta e problema fiecaruia din noi, insa trenul vine, asa ca traieste-ti fiecare zi ca si cum ar fi ultima, nu se stie niciodata cand ajunge trenul. iar despre faptul ca ne nastem in locul si momentul nepotrivit, asta nu poate fi adevarat. Fiecare avem un scop fie ca ne convine sau nu, si la un moment dat o sa fim constienti de asta. Iar de faptul ca lumea te uita, nu poti fi niciodata sigur(a).

| mesuoana14 a răspuns:

Nu este adevarat ne nastem cand vrea dumnezeu el ne face viitorul si mori pentru ca nu mai ai nicio treba pe pamant si este imposibil k cineva sa uite de tine k si cand nai fi existat