| RoXxy a întrebat:

De ce unii oameni is atei si nu cred ca exista Dumnezeu? Si daca nu cred in Dumnezeu nu cred nici in satan? Cat mai multe raspunsuri va rog!

Răspuns Câştigător
| NorbO a răspuns:

Roxy tu ai o gandire, si crezi in ceva, in ce crezi tu este o realitate pentru tine dar asta nu inseamna ca este realitatea adevarata. Unele persoane cred in alte lucruri si acele lucruri ii creaza o alta realitate, deci ei au ales un alt drum.
Si eu sunt crestin si dupa parerea mea ori crezi ori nu crezi, dar nu esti in potriva, dar uite unii oameni traiesc conform unor minciunihappy

8 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Eu nu cred pentru ca...pur si simplu nu cred. Am ales sa cred doar in lucruri reale, si doar in persoane care exista. Pana la urma, e alegerea mea, nu trebuie sa ii afecteze pe altii.

| PrecioussGirl a răspuns:

Nu cred in Dumnezeu pentru ca vezi doamne nu lau vazut niciodata. si daca nu lau vazut in realitate nu exista. cred ca acesta este motivul.thinking

| RoXxy explică:

Dar totusi nimeni nu a raspuns la a2a intrebare. Daca nu crezi in Dumnezeu nu crezi nici in satan?

| RoXxy explică:

Ai mare dreptate Norb0

| Laura a răspuns:

Câți idioți cre(ș)tini, thanks god i'm an atheist.
@RoxXxy Dacă ți-ai pune puțin capul mononeuronic la contribuție ai fi știut răspunsurile. "Ateu" vine de la "a-teist", asta bănuiesc că știi ce înseamnă. Deci nu cred nici în satan, nici în dumnezeu, nici în buddha, nici în sfântul Ilie, nici în tot neamu'.
Și ca răspuns pentru prima întrebare, pentru că își folosesc capul și în alte motive în afara protecției gâtului de ploaie.

| NorbO a răspuns:

Ba vezi tu daca esti ateista de ce *** trebuie sa insulti pe altii?
Ne-am legat noi de tine ca u nu crezi, fiecare are de ales, *** mie nu imi pasa cine ce crede si nici tie nu tiar trebui dar nu vi sa faci 70% din pop idioata deoarece tu traiesti dupa unele idealuri, traiesteti viata cum vrei si noi o traim pe anoastra cum vrem, si acum culmea ar fi sa crezi in dracu si sa nu crezi in dzeu.
Problema voastra nu este ca in cine credeti ci ca vreti tot timpul sa aveti voi dreptate.

| Razvuaroundthefaggz a răspuns:

Despre Dumnezeu,pai aici depinde de inteligenta cu care e dotat fiecare,biserica e spalare la creier in Romania,si daca Dumnezeu e raspunsul la fiecare din intrebarile noastre. fail,la fel si eu prefer sa cred in lucrurile pe care le vad,sunt ateu,si nu cred nici in satan,
@AddePitiqqa: Esti o mare credincioasa dar nu stii de exemplu diferenta dintre Craciun si Paste daca cineva te-ar intreba asta pe strada fara sa ai un PC in fata, si vad ca si tie ti-a spalat biserica creieru, si te golesc popii de bani...

| AddePitiqqa a răspuns:

Aia ce nu cred in Dumnezeu is prosti! Si la mine in oras este una ce se tot da mare ca cica nu exista Dumnezeu si zice ca: Biblia a fost scrisa de Dumnezeu si daca el e mort cum scrie si nu mai stiu ce si i-am spus: Tu fata...Nu Dumnezeu a scris biblia ca Apostolii daca ai auzit de ei.Ce fata proasta!