| rater1994 a întrebat:

De ce unii oameni nu cred in Dumnezeu dau Funditahappyla totihappy

Răspuns Câştigător
| BiaRawr a răspuns:

Pentru ca nu vor sa creada. Poate ca li se pare imposibil ca cineva ca el sa xiste.

4 răspunsuri:
| Gstefan a răspuns:

Ce motive as avea sa cred intr-o divinitate superioara? Cu ce ma incalzeste acest lucru, doar ca sa am siguranta ca poate exista raiul si poate poate daca sunt cumint intru si eu?
Sa nu profit de placerile vieti? Sa nu beau, sa nu fu.t, sa nu ma bat? De ce sa ingenunchez in fata cuiva in viata mea si sa cer iertare pentru ce au facut stramosii mei?
Am eu nevoie de o carte care sa imi dicteze viata, sa imi spuna cum sa ma comport?
Prefer sa imi traiesc viata dupa proprile idealuri si nu dupa legile unui mos invizil din ceruri.

| iuliana06 a răspuns:

De prosti! Sunt inconstienti de faptul ca datorita Lui traim...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca au ceva mai bun de facut.

| Mocanu_Tomas_1995 a răspuns:

Salut! Aceei oameni sunmesc atee/u... Acestia nu cred in Dumnezeu /Zeii/Statui nimic din genul acesta.Ateei n-au religie doar o inutila viata! FUNDA?!