| fabianthekid a întrebat:

De ce unii se simt atat de bine sa incalce interdictii? Eu pot sa zic ca am norocu, sau ghinionu dupa unii poate, sa nu am interdictii de la parinti la nimic. Cand ii vad pe colegii mei ce bine se simt ca fumeaza pentru ca le e interzis ma uimeste.

Răspuns Câştigător
| GemPanda a răspuns:

Buna Inttrebarethinking Si eu sunt fara interdictii,si chiar ma inteleg bine cu parintiilove strucklove struck.Dar probabil e sentimentul de gloriebig grinde "Woow! ce tare e,a fumat". Bine acestea se pot datora si faptului ca nu se inteleg pe ei; nu stiu cine sunt.,parinti nu.i inteleg( dupa cum zic ei ) si vor sa iasa in evidenta. Faza e e teribilism.Vor sa iasa in evidenta, sa ascunda slabiciunea.Ce tari sunt ei, si ei se simt bine.Sauuuuuuuuu poate chiar in loc sa asculte muzica, sa scrie si asa, ei cred ca daca sunt rebeli isi traiesc viata. NU! NU E CHIAR ASA.Fiecarer are stilul lui si face ce vrea cu viata lui, dar daca incalca regulile isi aduc bucurii de moment, si regrete pentru toata viata, acum, mai bine sa.i lasam sa isi "traiasca" viata in teribilism si fum, si ii vedem peste 10 ani, ce o sa ajunga aceste Incalcari ale interdictiei.

2 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Dar nu stii ca tot ce e interzis...pare deodata mai interesant? Stii, cum e si cu copiii mici: le spui, de exemplu, sa nu intre intr-o anume camera, dar cand te vei intoarce cu spatele, acesta va fi primul lucru pe care il vor face. Asa e si aici, poate daca parintii tai ti-ar interzice si tie, poate ai fi tentat s-o faci...sau poate nu.

| acarata a răspuns:

Ei, uite de asta nu am mai auzit. Am si eu colegi care au parinti ce le pun interdictii de tot felul. Gen program de la ora cutare la ora cutare nu stiu ce ii pun sa faca, 150 de pagini de citit pe zi, tot felul de chestii. Eu una, n-am nicio interdictie de la parinti. De-asta jumatate de clasa se tot plange la mine si le e ciuda cand le spun ca parintii mei nu-mi impun chestii de genul asta.
Dar sa fie bucurosi ca incalca o regula pusa de parinti, eu n-am mai auzit. Asa se "lauda" ei probabil, ca nu au cu ce altceva. Alta explicatie nu-mi gasesc, decat ca se dau ei mari cu chestii prostesti.
Bafta