| Ara8890 a întrebat:

De ceva timp am început să ies într-un grup cu cea mai buna prietena a mea si m-am împrietenit cu un băiat care m-a ajutat cu sfaturi şi aşa mai departe...si a început să îmi placă de el şi şi-a dat seama şi i-a spus prietenei mele că dacă e aşa nu aş fi genul lui dar nu fizic caci a zis ca nu-l intereseaza aspectul fizic doar ca nu sunt ce cauta el...dar oare ce am?:/
Am început să fiu mai distanta cu el şi când mă lua în brațe eu nu îl luam si a observat asta şi se tot uita mine gen statea pe banca si eram in fața lui pe o alta banca si se uita la mine si îmi întorceam privirea în acelaşi timp cu el sau ma uitam dintr-o dată la el si el deja se uita la mine si apoi schimba privirea...stie cineva ce înseamnă asta?

3 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Probabil îi pare rău de ce ți-a spus și că a fost puțin cam prea direct și dintr-o bucată. Știe că te-a deranjat cum a spus-o, dar asta nu înseamnă că poate și-a și schimbat sentimentele față de tine. Tu nu ai nimic, dar nici el. Pur și simplu nu putem rezona cu toți oamenii, nu putem să îi vedem pe toți mai mult decât niște prieteni, nu putem avea cu toții o conexiune profundă. Părerea mea este să nu te influențeze cuvintele lui pentru că e strict părerea lui și într-un fel e mai bine că ți-a zis asta decât să te joace pe degete, a fost un act de sinceritate și curaj. Tu trebuie să găsești persoana care te va plăcea așa cum ești tu, și în plus de asta, tu trebuie să te iubești pe tine mai întâi. Așa cum și pentru tine există persoane care nu îți plac la nivel sentimental, așa există persoane care nu te plac la nivel sentimental, dar asta nu înseamnă că trebuie să te lași să te afecteze. Ce e al tău e pus deoparte!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai nu te vrea, dar vrea sa il placi. Esti bonusul lui de validare.
Evita-l in continuare.

| Fabianaa a răspuns:

Dacă nu ești genul lui, dacă el cauta o alta fata nu înseamnă că trebuie să te ambalezi și sa spui ca ai tu vreo problema. Respingerea nu e din cauza ca am avea noi un defect, pur și simplu a cea persoana nu e potrivita. Normal ca el se uita la tine având în vedere ce te-ai purtat distant, probabil credea ca a făcut el ceva greșit. Mi se pare ca te-ai îndrăgostit de el prea rapid, niciodată sa nu crezi într-un bărbat/băiat care îți dă sfaturi.