| anonim_4396 a întrebat:

De la ce ani este indicat sa ai prieten?

Răspuns Câştigător
| BadCliché a răspuns:

Heii Larissa97!happy
Depinde acuma.In vremurile noastre si de la 10 anilaughing
Insa sunt diferinte personalitati in unii oameni iar prin asta ma refer ca depinde de sentimente. Unele fete prefera pe la 16 deoarece cred ca atunci ar fi mai potrivit, altele mai repede.Depinde de fiecare, insa varsa acceptabila pentru un iubit este de 13-14.
Sper ca ti-am fost de ajutor.Succes :*

4 răspunsuri:
| Danyel a răspuns:

De la varsta vrei tu.Eu am inceput pe la 14 ani.

| Change a răspuns:

Nu consider ca este o varsta anume.Iti vei face prieten atunci cand esti pregatita.In ziua de azi citesti prin reviste sau pe forumuri lucruri de genul "Am 10 ani si m-am indragostit" sau chiar "Am 10 ani si mi-am inceput viata sexuala"(totusi.lucrurul acestea nu mi se pare in regula). Desi nu am nimic impotriva iubirii la orice varsta cred ca totul ar trebui sa se faca la vremea lui adica traieste-ti copilaria cat timp esti copil,distreaza-te, fa greseli si invata din ele, nu incerca niciodata sa-ti faci prieten doar pentru ca vrei sa fi ca fetele mai mari sau ca si amicele tale.Mentionez ca iubirea este diferita la fiecare varsta:la gradinita va tineti de mana, sarut pe obraz, pe la 10 ani cam acelasi lucru insa in adolescenta totul este diferit, apare sarutul pe buze, plimbari lungi prin oras etc.iar dupa 20 de ani totul devine serios dar este si amuzant, placut.Copiii din ziua de azi vor sa fie si ei la fel ca cei mai mari de aceea uneori nu trec prin toate aceste etape.Stiu ca am "batut campii" mai mult dar esentialul este ca poti avea prieten la orice varsta dar sa faci totul atunci cand esti cu adevarat pregatit, fara sa te grabesti astfel traiesti toate momentele vietii. Sper ca ti-am fost de ajutor.Have a good life!

| Anytsa a răspuns:

Nu este o varsta anume, cand esti pregatita tu!

| alexa_4005 a răspuns:

Poti avea prieten la ce varsta doresti, dar consider ca sunt doar copilarii pana la varsa de 17 ani, atunci totul e altfel