| Sanusperiniciodatalamaibine a întrebat:

De la ce apar vergeturile si cum scap de ele?:-ss
Nu sunt foarte foarte foarte vizibile.

5 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Buna!
Eu stiu ca daca intr-un timp esti gras si slabesti brusc iti apar vergeturi. Dar cum ai spus ca esti slaba si presupun ca ai fost slaba din totdeauna.
Poate e din alimentatie (si celulita stiu ca se face dintr-o alimentatie proasta) sau e mostenita din familie.
Nu am idee cum poti scapa de ea. Prin masaj, poate sport, alimentatie echilibrata. N-am idee straight face.
*-*

| Aditzu a răspuns:

Din cate stiu eu apar cand esti mai Pufos big grin ca sa nu zic (plinut-gras) si slabesti foarte multe kg in foarte scurt timp. prezenta lor poate dauna doar Vizibil. mi se pare ca singura metoda de a scapa de ele este prin operatie dar nu se merita happy. bft

| Sanusperiniciodatalamaibine explică (pentru Aditzu):

Uhm..sunt slaba laughing am 45 de kg si 1, 56

| xtembix a răspuns:

Vergeturile apar atunci cand te-ai ingrasat/slabit intr-un timp record. Din pacate se spune ca nu vei mai putea scapa niciodata de ele, insa eu am scapat cu timpul de ele, nu mai sunt asa vizibile. Este acea perie de folosit la dus pur si simplu mereu la baie ma frecam cu ea pe coapse.