| theodora_2847 a întrebat:

Daca ma bronzez, vergeturile si celulita vor fi mai putin vizibile?

Răspuns Câştigător
| kiss a răspuns:

Am si eu cateva vergeturi si cand m-am bronzat se vedeau si mai tare. au ramas deschise la culoare si se vedeau aiurea. deci nu, vergeturile nu se vad mai putin daca te bronzezi.
de celulita...nu cred, nu are nici o legatura cu soarele, ramane la fel.
stii, nu-i o idee buna sa stai la soare asa mult, nu e bine pentru piele si in nici un caz pentru celulita sau vergeturi. mai bine foloseste crema autobronzanta, iti hidrateaza pielea si lasa un aspect frumos.

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu. Celulita ramane la fel si vergeturile se coloreaza mai tare!

| Mina a răspuns:

Putin de tot, celulita. Insa vergeturile se vad si mai tare cand te bronzezi.

| beka a răspuns:

Eu merg la solar si dupa 4-5 sedintze nu se mai vad deloclove struck am vreo 3 pe soldu stanglaughing

| miauu a răspuns:

La mine daca ma bronzez vergeturile nu se mai obs deloc desi am cateva ff putine pe solduri sustongue

| LoveMusic a răspuns:

Nu, deloc.Vergeturile se văd mai tare, iar celulita poate că v-a părea puţin de tot mai mică. Dar nu, nu se v-a schimba.Cicatricile nu se vor vedea tare când te bronzezi, dar tu nu ai întrebat de ele happy

| Africanwitch a răspuns:

Daca imi permiti iti dau urmatorul sfat: evita sa te expui la soare daca ai vergeturi sau varice. Se vor agrava. Foloseste autobronzant.
Si da... vergeturile sunt mai deschise la culoare in cazul in care te bronzezi.
Evita sa slabesti si sa te ingrasi subit, altfel vergeturile se vor inmulti. Celulita poate fi tratata cu masaje.
Sportul, precum inotul face bine.