| Sheiscrazy_5440 a întrebat:

De la ce varsta poti face cursuri de cambridge?

3 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

De la ce varsta vrei. In special sa fii la scoala si putin mai maricel de la 14 ani in sus pentru a intelege mai bine tot ceea ce ai de invatat acolo. Acum depinde ce tip vrei. avansati, incepatori.

| MariaSimo a răspuns:

De acord cu sonya.
Vorbeste cu cineva de la British Council sau de la un centru de limbi straine care pregateste pentru certificate Cambridge. Ei te pot sfatui in functie de varsta si cunostintele tale de engleza ce examen Cambridge sa iti dai.
Exista multe certificate Cambridge, pornind de la cele pentru ciclul primar - YLE si continuand cu KET, PET, FCE, CAE si CPE - pentru avansati.
Daca esti din Timisoara, iti spun eu unde poti sa afli mai multe detalii despre Cambridge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde la ce nivel te gandesti sa dai. Eu dau acum in martie la CAE si trebuie sa fii in clasa a 11-a cel putin.