| 123567890 a întrebat:

Bună, am avut un vis destul de ciudat, mi am visat bunicii decedați din 2007, s-a mai întâmplat o singură data sa ii visez. Locuiau intr o casa mare, aveau același mobilier pe care il aveau si la casa in care locuiau in timpul vieții, dar era totul dezordonat, bunica mea era foarte bolnavă, palidă, cu cearcăne si slabă, s-a bucurat tare sa vadă ca am venit la ei, m-a luat in brațe si a inceput sa plângă, iar bunicul era foarte frumos îmbrăcat, parcă mai tânăr, avea un tatuaj pe mâna cu o cruce pe care nu il avea in timpul vietii, eu fiind tatuatoare, m-a ținut non stop in brațe, fiind foarte fericit sa ma vadă, mi-a oferit un sentiment de liniște de nu imi mai venea sa ma trezesc, apoi m-a dus pe un vapor unde ma tinea la fel de strâns in brațe, voia sa ma duca undeva cu acel vapor, nu mi-a spus unde, iar in timpul calatoriei m-am trezit. oare are vreo semnificatie visul meu?

Răspuns Câştigător
| andreiutzumc a răspuns:

Cand iti visezi rudele moarte inseamna ca trebuie sa le imparti ceva, ce stii ca iti doreau ei adica sa dai pomana in viata reala.

Sau ori te vor langa ei cat mai repede daca te tinea strans si nu iti spunea unde sa mergi, mama stie cu vise si am intrebat-o special pentru tine.

| 123567890 explică (pentru andreiutzumc):

Da, am sa le dau de pomană. Multumesc mult happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place genul tau de gindire si curiozitatea interpretari viselor! esti fata? happy da-mi facebokul tau si vb mai multe despre vise...

| Emazio a răspuns:

Ti-am citit acum intrebarea din trecut sa vad evolutia la gandurile suicidale. In visul tau nu este nimic mistic sau de dat pomana, sunt dorinte care traiesc in subconstientul tau, ai avut o relatie buna cu bunicii tau si pentru ca nu ai gasit iubirea asta in parinte mintea ta avea nevoie sa o gaseasca undeva si avand in vedere ca ai amintiri frumoase cu ei a gasit-o acolo. Vaporul fara destinatie reprezinta dorinta ta de a iti schimba viata, si ca esti nesigura in legatura cu ce te-ar astepta aceasta calatorie in lume. In acelasi timp bunicul tau reprezinta si dorinta sufletului tau sa gaseasca un salvator, o pereche care sa te indrume in siguranta mai departe.

| BucurCristina a răspuns:

Visele sunt oarecum un film cu toate imaginile din acea zi. Poate in ziua cu visul te-ai uitat la poze cu ei sau te-ai gandit foarte mult la ei.
Nu are nici o semnificatie stiintifica, deci nu ai de ce sa-ti fie frica.
E destul de interesant visul tau, mi-as dori si eu sa am vise asa de lungi pe care sa mi-le amintesc.(eu am de obicei vise destul de scurte si nu mi-le amintesc.)

| Emazio a răspuns (pentru BucurCristina):

Fals, visele au semnificatii stiintifice.