| anonim_4396 a întrebat:

De la un timp mi-am pierdut increderea in prietenul meu sad
Adica mai mereu am in minte faptul ca ma inseala
Asta de prin februarie cand ma mancat sa ma uit pe hi5'ul lui si sa vad ca una ii spunea ca il iubeste, el a zis ca nici nu stia de comm si nu o cunoaste, cand am mai aruncat inca 84124 de priviri am vazut ca comentariu avea 2 ani deci nu avea nici o legatura dar de atunci mi-am pierdut increderea in el sad.
Sunt constienta ca problema e la mine si nu la el. Ce sa fac sa nu mai fiu asa de paranoica? Chiar acum ma aflu pe hi5'ul unei tipe, prietenul meu o avea in topul celor mai buni prieteni si ia ghici era prima si singura si m-am apucat sa cercetez ce legatura are cu el, raspuns : nici una.
Deci ce sa fac sa am din nou incredere in el ca nu mai suport sa fiu asa sad.
Inainte avea toata increderea mea, nu ma indoiam de nimic din ce zicea sau facea acum s-a cam destramat sad.

Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

Punctul nr 1 - Nimeni nu este sclavul nimanui;
Punctul nr 2 - Orice ar face prietenul tau, prin simpla sa prezenta alaturi de tine are dreptul la incredere. Daca nu ai incredere in el, lasa-l in pace.
Punctul 3 - Logic vorbind, neincrederea ta (perceputa energetic de subconstientul lui) il considera indreptatit sa caute alta fata care ii poate oferi incredere. Este doar o chestiune de timp pana isi va da seama si constient ce gandesti despre el.
Punctul 4 - Increderea este o chestiune care se trateaza printr-o discutie sincera si cu cartile pe masa.
Punctul 5 - Esti singura care poate ceva in privinta increderii pe care o ai in prietenul tau.
Punctul 6 - Dragostea sincera nu pune conditii.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să staţi deschis de vorbă privind echilibrul relaţiei voastre.
Pa, pa.

| Unique a răspuns:

Ce rau, dar trebuie sa intelegi ca intotdeauna increderea e pe primul loc intr-o relatie, si nu numai -si intr-o pritenie este importanta,
Doar ca tu simti o mica gelozie, sau cel putin asa mi se pare mie, nu inteleg ce legatura ar avea chestiile de pe hi5-intr-o relatie
Deci 1 la mana nu te lua dupa hi5 daca o sa crezi hi5-ul cu el ramai
iar punctul 2 este ca trebuie sa te interesezi foarte bine, ce sunt cu acele comentarii si cui sunt adresate aceste chestii.
Poate a avut o fosta prietena in trecut care la iubit, dar asta e trecut
prezentul conteaza draga mea
fii atenta si cu ochii in patru
incerca sa faceti lucruri noi si tot timpul altul, asa o sa va mai aerisiti relatia, sau daca crezi ca este bine si o mica pauza intre voi de cateva zile, sa iti poti pune randuiala in sentimente, fiecare are nevoie de asta!
succes

| DiutzaAngel a răspuns:

Pai incearca sati revina increderea in el deoarece nu cred ca a avut nimica cu fata respectiva. si crede-ma poate banuim noi fetele ca iubitii ne inseala dar crede-ma exista si baieti cuminti