| Sandy_7384 a întrebat:

De o vreme am inceput sa visez baiatul care imi place nu stiu ce sa fac cand ma trezesc incep sa plang fara sa ma opresc.am incercat sa vb cu el dar nu ma baga in seama sunt prietena cea mai buna prietena a colegilor lui numai el nu vb cu mine.TPU nu stiu ce sa fac sunt disperata va rog ajutati-ma.stiti cum e daca e bun raspunsul

Răspuns Câştigător
| Lemon_1717 a răspuns:

Sandra,las-o balta. Nu il intereseaza pe baiatul despre care vorbesti ca tu il placi si ca il visezi etc. Mai bine nu te mai gandi la el. Incearca si ai sa vezi ca nu o sa iti mai placa de el.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te-ai îndrăgostit de cine nu trebuie! Îți vezi de treaba ta, îl lași în pace.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Nu iti mai bate capul pentru cineva ce nu iti da importanta te poti gandi ca si el e o statuie iar tu disperi pentru nimic si un nimeni.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Pi de ce plangi? poate baiatul este mia timid si nu prea are curaj sa iti spuna vreoceva, sau poate acelui baiat chiar nu ii placi tu! si iubirea asta sa stii ca este o chestie de doi! adica sa iubesti si la randul tau sa fii iubita daca nu sa stii ca nu functioneaza pentru ca este multa dezamagire si multa suferinta.acum tu alegi ceea ce vrei cu adevarat si daca se merita intr-adevar sa suferi...

| Artemisia a răspuns:

In primul rand.Calmeazate.
Baiatul nu te baga in seama, pentru ca nu te cunoaste sau poate are alte motive.
Tu daca vei incerca sa vorbesti cu el ai sa vezi ca el se va enerva si mai tare si te va evita din ce in ce mai mult.
Eu zic sa il lasi in pace.
Ce rost are sa iubest o persoana care nici macar nu vrea sa te vada?
Daca sunteti la scoala, o activitate in echipa v-ar ajuta.
Sa fiti amandoi la un proiect, de ex.
Daca il fortezi nu va iesi nimic.

| RenataAlesya a răspuns:

Stii cum se spune aigrija ce iti doresti ca se poate indeplini. Eu sunt de parere ca si visele se indeplinesc dar in alt mod(daca visam ca cinevavorbeste urat cu noii in realitate ne va vorbi frumos si am si dovada(colega mea de mai multe ori a visat si s-a indeplinit, la fel si eu- ea a visat ca o asculta la mate si ca nu stie nimic si chiar a ascultat-o si a luat un 9). Mai bine nu plange ca nu o sa rezolvi nimic, si eu stiu prin ce treci fiindca sunt intr-o situatie asemanatoare:
Incearca mai bine tu sa nu alergidupael, arata-i ca nu te intereseaza persoana lui ca iti este mai bine fara el...asa va merge. Nici tu sa nu te mai bagi in seama cu el si sa ii dai asa o privire urata de cate ori se uita la tine, ca sa vada cum e. Sigur va vorbi cu tine si te va baga in seama ca asa sunt baietiilaughing

| DeepEyesClaudia a răspuns:

Si eu il visez pe al meu... happy Numai ca noi ne intelegem bine, desi nu suntem apropiati. In fine, incearca sa te comporti natural de fata cu el, sa fii tu insati sau sa incerci sa-l intrebi ceva.

| master1998 a răspuns:

Stiu ca este vorba de Alex...si numai incerca degeaba ca oricum nu il intereseaza...

| glamourrr a răspuns:

Hai maa! de ce te stofoci ata pentru un baiat? stai linistita ca o sa-ti treaca...asa ca nu te mai gadii la asta ca o sa.l placi si mai tare.