| AddePitiqqa a întrebat:

De vreo 1 luna nu prea mananc mancare ci doar dulciuri, fastfoodarii, sucuri si guma.Nu ma pot lasa de ele.De cand le mananc exagerat de mult nu m-am ingrasat deloc. Ce s-ar putea intampla daca nu ma pot opri?¿

Răspuns Câştigător
| ChocaholicBi a răspuns:

Buna Adde! Eu spun ca, chiar daca nu te ingrasii, substantele din dulciuri si fast-food pot avea un efect negativ asupra imunitatii corpului, adica vei fii mai obosita pe timpul zilei si nu vei mai avea pofta de viata. Sucurile cu acid iti distrug dantura. Si guma iti ia plombele ( daca ai ) si te face sa iti fie si mai foame.
Deci ingrasarea nu este singurul efect negativ.
Cu fast-food este ca si fumatul, cu cat mananci mai mult cu atat iti creste pofta si etc.
Eu iti recomant sa te duci la un medic sau la un nutritionist daca chiar ai in gand sa scapii de asta big grin. Daca nu atunci...

1 răspuns:
| Robert_6755 a răspuns:

Inlocuieste dulciuri, fastfoodarii, sucuri si guma cu fructe happy multe fructe happy Vei vedea ca nu iti va mai fi pofta. PS: pot sa iti apara probleme cu inima in timp, diabet, si altele.