| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 2 zile, primesc mesaje de la vodafone, cam de vreo 2-3 oti pe zi acelasi msj :``Mesaj de informare generat automat: creditul tau este insuficient pentru a beneficia de serviciul solicitat (id 304). Reincarca`ti cartela vodafone``.
Din ce cauza primesc msj de genul acesta si ce pot face sa nu le mai primesc caci sunt enervante?
Dau funda si voturi!:X

Răspuns Câştigător
| lorisbeauty a răspuns:

Utilizatorii pot opri serviciul recurent prin apelarea gratuita a numarului *222, de luni pana vineri intre orele 10:00 - 22:00 si sambata-duminica intre orele 10:00-18:00 sau oricand, prin trimiterea, gratuit, a comenzii STOP catre numarul scurt 303 sau 304.

Utilizatorii care doresc sa nu mai primeasca mesaje promotionale legate de aceasta campanie sunt rugati sa apeleze gratuit numarul *222, de luni pana vineri intre orele 10:00 - 22:00 si sambata-duminica intre orele 10:00-18:00 sau sa trimita, gratuit, un SMS cu textul OUT catre numarul scurt 303 sau 304.

Subliniez faptul ca pentru procesarea comenzilor? OUT? si? STOP? dupa expedierea mesajelor, este important sa nu se mai expedieze un alt sms catre numarul 303.

1 răspuns:
| ricoset a răspuns:

Primesti pentru ca nu ai credit pe cartela sau trebuie sa reincarci cartela asa primeam si eu inainte sami reincarc cartela.