| butterflyflyaway a întrebat:

Deci...am 16 ani si nu prea am prietene bune...adica doar cateva...sh cu acelea sunt acum certata...de ce? sunt tampita... una dintre cele doua prietene alea mele este innebunita dupa un baiat din scoala... iar eu am facut misto de el sh chiar am scris chestia asta la status(fara sa dau nume )asa si prietena mea s-a suparat si nu mai vb cu mine ba chiar ma jigneste... iar a doua prietena se intelege mai bine cu ea sh s-a bagat in chestia cu status... m-a dezamagit total...sunt foarte suparata sh vreau sfaturi cum ma pot descurca cu chestia asta ...va rog...multumesc anticipat:X:X:*

Răspuns Câştigător
| St!L a răspuns:

Nu cred in prieteni adevarati, pentru mine nu exista!
Nu a fost frumos din partea ta ce i-ai facut, gandeste-te ca si tu daca erai in locul ei nu ti-ar fi picat bine.
Intr-o prietenie trebuie sa existe respect si fiecare sa-si vada de treaba ei si sa nu se bage unde nu-i fierbe oala decat daca i se cere parerea.+

8 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu ai facut bine ca ti-ai batut joc de acel baiat!big grin Punete in locul prietenei talewinkingNu e asa ca ai face la fel ca ea? Sunt convinsa ca dawinking
Cere-ti scuze de la prietena tabig grin Si promite-i ca alta data nu se v-a mai repetawinking
Sunt convinsa ca o sa te ierte love struck

| Aly07 a răspuns:

Continuui ce a spus mumuoasa : daca sunt prietene adevaratewinking.

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Ar trebui sa-ti ceri scuze fata de ele si mai ales fata de baiat. eu cred ca ele ar trebui sa fie suparate mai mult decat tine. e f suparator sa te certi cu prietenele. stiu cum e, cere-le scuze si o sa fe bine. kiss

| www a răspuns:

Dumnezeule ce experta esti Mumoasa.
Punete=Pune-te
v-a = va

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 16 ani, ar trebui sa-ti vezi de treaba ta, nu de treburile prietenelor tale.si asta din invidie ca ea are prieten si tu nu.sau sa te bagi in seama cu el. poate o lasa pe proasta aia si te ia pe tine.hal de prietene santeti voi? adevarate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai draguta afla repejor ce prientene au ele dar ceale mai bune.imprietenestete cu ele si ele o sa devina geloase asa ca o sa va reimprieteniti dupa o serie de discutii cu o placere deosebita: alexandra stoenescu psiholog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca in loc sa citesti o carte sau sa inveti ceva folositor, tu te ocupi cu tampenii.La 16 ani ar trebui sa ai deja o personalitate, in schimb esti foarte naiva...

| butterflyflyaway explică:

Va multumesc...sh daca am facut misto nu a fost cu rea intentie jur...doar ca st eu mai idioata uneori si gresesc aiurea...niciodata nu m-as da la prietenul unei prietene de-a mea... m-am impcat cu cele doua...doar tot am piatra pe inima ca am gresit urat de tot