| -=AleCS=- a întrebat:

Deci am o problema... am windows vista pe CD si cand vreau sa il instalez nu merge, daca pun CD in ps si il deschid ca pe oarecare CD apare ca se instaleaza si apare sa pun CD-key etc. no stress, am CD-key dar cand pornesc PC si dau F12 sa citeasca CD cu windows nu apare nimic, se porneste PC normal, eu mai am si windows xp sp3 dar la ala cand dau F12 apare chestea aia sa se instaleze dar la asta nu apare... ce sa fac?
multumesc

Răspuns Câştigător
| Catalion a răspuns:

Trebuie sa setezi in bios sa buteze calculatorul mai intai de pe cd-rom si pe urma de pe harddisk. Deschide bios si du-te la standard bios features si seteaza la first boot device sa fie cd-rom si la second boot device sa fie harddisk si salveaza tot. Pune cd-ul pe urma in pc si dai restart. O sa apara ca si cum se incarca ceva si o sa-ti spuna acolo in engleza sa apesi orice buton sa inceapa instalarea. Tu fa asa si gata. Nu stiu daca tu stiai deja de acest lucru ca nu ai spus ca ai facut deja asta dar ti-am spus totusi.