| LuisEdward a întrebat:

As vrea sa instalez Windows Vista. Am 1.70GB RAM si procesor 2.71GHz. Ce parere aveti merge bine vista? Daca folositi cum va merge? Nu vreau raspunsuri gen: instaleaza windows 7. Funda

Răspuns Câştigător
| agent003 a răspuns:

Da si eu recomand vista, 7 un pic mai greu lucrreaza decit vista
, puneti vista home premium, e bun

12 răspunsuri:
| CristiUcV a răspuns:

Da iti merge poti sa-l bagi

| alynut a răspuns:

Sall. eu am ram-ul de 2 GB si procesor 2. 71GHz si nu imi merge ca am hardul de 160G!

| XtaZy a răspuns:

Si eu am avut vista si mi se pare ca are ceva probleme. Eu nu recomand windows vista. Pana si windows xp mi se pare ca merge mult mai bine. Iti recomand windows 7 sau xp. Tu alegi ce iti place, bafta!

| XtaZy a răspuns:

Probabil asa o sa fie, win xp este vechi si totusi unu foarte bun. Oricum pana va expira Xp-ul, merita folosit... adica cine vrea. Dar revin, windows vista nu merita folosit, e praf. Deci, poti baga win7 si el este unu foarte bun

| Andrei_Cozmiuc_1980 a răspuns (pentru XtaZy):

Eu cred ca se merita Windows Vista daca indeplinesti cerintele de sistem Windows Vista, si daca ai toate driverele pentru el!
=D

| Danişor a răspuns (pentru XtaZy):

Prietene il baga da crede-ma o sa il foloseasca numai la ascultat muzica si stat pe net deoarece are un pc mai praf....nu o sa il ajute in jocuri dar ii va merge sa asculte muzica si sa stea pe net

| Danişor a răspuns (pentru XtaZy):

Nu! sa nu instalezi windows vista! windows vista a fost cel mai mare esec a lui microsoft.Acest windows a fost cel mai repede aruncat la gunoi.Mai bine iti bagi windows xp chiar daca este vechi va fi printe cele mai bune windows-uri create de Microsoft. Daca nu iti place xp, instaleaza windows 7.Nu prea o sa te poti juca nimic deoarece ai o configuratie mai asa proasta. Windows 7 il vei folosi doar la ascultat muzica si stat pe net.Dar in niciun caz la jocuri.Bafta!

| Angelique1 a răspuns:

Eu iti recomand windows 7 32 biti ultimate.de ce? vista ocupa prea mult din memoria pc-ului tau, chiar enorm de mult. windows 7 e performant plus iti ocupa putina memorie.am avut vista si stiu cu ce se,, mananca''.la un moment dat nu vei mai avea memorie nici macar pentru un film

| Adicutzu a răspuns:

Frate, XP rullz. Nu incerca cu vista ca eu numai probleme am avut cu windows'u ala. Recomand XP ultima versiune.

| LuisEdward explică (pentru Adicutzu):

Daca nu ai stiu windows xp peste un an doi expira

| Adicutzu a răspuns (pentru LuisEdward):

Te contrazic. Poate expira in sensul ca nu o sa se mai comercializeze atat de mult dar XP-ul este si va ramane unul dintre cele mai reusite windows-uri.