| ARTPOP a întrebat:

Cum scap de timiditate, de frica de societate?
Sunt cel mai timid om de pe planeta!
Funda :*

Răspuns Câştigător
| BlackAndWhite1 a răspuns:

Gandeste-te ca nu ti se intampla nimic rau daca te mai deschizi un pic fata de restul. Daca esti timid tu pierzi.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să scapi de timiditate cu TPU. laughing Știu că pare ciudat dar te ajută cât de cât să vorbești cu persoane necunoscute, uneori chiar să te cerți, fără să știe nimeni cine ești.

| L1feDRAIN a răspuns:

Cred ca inteleg deja problema ta.
Incearca sa te acomodezi in mediul in care esti..Eu de exemplu daca sunt intr-un loc strain unde nu cunosc pe nimeni stau de oparte si observ cum se comporta fiecare si in ce fel de loc ma aflu si ma acomodez dupa aia ma duc si stau de vorba.

| Eme_Ema_1983 a răspuns:

Pai in primul rand nu esti singura fata timida eu sunt cea mai timida din intreaga conselatiehappy happy adica.....am fost si vreau sa te ajut si pe tine bine inca mai sunt putin timida asta nu dispare asa de usor intai ar trebui sa iti faci o prietena de incredere increderea in scoala este foarte importanta in al doilea rand incearca sa fi mai activa la ore daca insa nu te descurci cheama meditatorul la acea materie ca sa ai deja raspunsurile.Sorry am cam deviat de la subiect incerca sa ii faci cat mai multe conturi pe site-uri de socializare(facebook, skipe, ask, tumblr etc) incearca sa socializezi mai mult fa-ti un jurnal in care sa descri tot ce se intampla la scoala fa-ti prieteni noi distreaza-te timiditatea este o,, boala" care se vindeca foarte greu adica in delung timp dar asta nu inseamna ca e imposibil fi indrasneata incearca lucruri noi cu alte cuvinte fi tu insati