| DouaPuncteIcs a întrebat:

Deci am un iubit de care i-am spus mamei[ea crede ca e primul] si el mi-a zis ca vrea sa ne intalnim nu e departe dar mama zice ca nu ca nu imi trebuie sa am uib la varsta asta[13]

eu chiar il iubesck si nu vreau sal pierd

L-am mintit si nu-mi place cred ca s-a suparat

Ce sa-i zic mamei sa ma lese?cryingcrying

help pls

p. p. e din scoala la mine e in clasa 5a eu a 6a si TOATE fetele din scoala il plac deci ce sa spun sunt norocoasa

8 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Avand in vedere ca ai doar 13 ani, ii dau dreptate mamei tale.
La urma urmei, el este doar un capriciu pentru tine si nu ai cum sa simti dragostea adevarata.
Eu te sfatuiesc sa lasi deoparte aceasta relatie, sa nu pui asa de mult suflet.
Ai timp de dragoste, mult si bine.
Tu intai vezi-ti de scoala, ca e mult mai importanta decat baiatul respectiv.

Toate cele bune!happy

| paupaulapaulina a răspuns:

Ar trebui sa ii spui mamei tale ce inseamna acest baiat pentru tine, iar daca nu ii convine tu si el e-ti putea sa stati separati pentru ceva vreme dupa care cand mama ta iti va da voie sa te vezi cu el o vei face happy
Sa nu-ti fie frica, pentru ca daca te iubeste cu adevarat te va astepta happy

Fundita big grin

| DouaPuncteIcs explică:

App el a mai avut o groazza de iubitelaughing

| Gya_8215 a răspuns:

La anisorii tai nu cred ca, cunosti iubirea, insa e mai mic ca tine, ai sa vezi ca in viitor ai sa il cun pe fat frumos iar el ti se va parea chiar aiurea. Iar daca vrei sa fii mai tare dai papucii! Si cu mama ta ar trebui sa tii legatura si sa o intrebi!

| uncontdestuldenasol a răspuns:

A avut o groaza de iubite si eclasa a5a? O, fratee.Esti alta victima a lui.Nu o sa te tina prea mult daca e asa, parerea mea.

| WhineUP a răspuns:

Mnda.nu o sa-ti spun si eu"copchilo vezi-ti de scl si bla bla bla"laughing stiu cum elaughing sa-ti pove despre prima mea iubire?laughing lol, aiurea de totlaughing...deci rolling on the floor vb doar pe mess si aveam 11 ani parqthinking sau 12:-s si eu il "iubeam mult de tot"laughing si nu-l vazusem niciodatalaughing dar,da,este un capriciu. dupa un timp o sa ti se para naspa baiatul ala [am trecut prin asa ceva deci, stiu ce vb] o sa ti se para banal sa stii ca ai un "iubit " mai mic ca tine, ma rog sa revenim la intrebarea ta.
Ai putea sa stai de vb q mama ta si sa-i sp ca nu esti chiar asa de mica.si mno asta e varsta big grin si ca incepe sa-ti placa cu adevarat de acel baiat:-s daca si dupa asta nu te lasa ai putea sa fii cu el in secret sa nu stie nimeni de voi doibig grin deci...hmm.merit fundita?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne, Doamne
mai copile vezi-ti tu de scoala
o sa ai timp de prieteni mai incolo
esti mult prea mica pentru "relatii"

| βέiiiβiii_7737 a răspuns:

Deci; poti sa vorbesti pur si simplu cu mama ta si sa ii zici ca tu chiar tii la el.Nu conteaza varsta...atata timp cat iubirea voastra este impartasita. Daca nu o sa te lase sa ai un iubit nici dupa ce vorbesti cu ea...si ii povestesti tot ce se intampla in sufletul tau, nu te lasa batuta. Daca el tine la tine o sa mai astepte putin; macar pana cand se mai limpezesc lucrurile:*