| eℓℓα a întrebat:

Deci anul trecut m-am indragostit de un baiat de la mine din clasa.Parea un tip de treaba. Dar, dupa am aflat ca si-a batut joc de toate fetele cu care a fost, ma rog le-a pus sa se culce cu el straight face, cand nu e la scoala e un golan care fumeaza si bea toata ziua, ii se pare ca iubirea e o prostie si se uita numai la fete mai mari ca el cat mai fake posibile[silicoane, botox,]. Atunci am zis ca nu e bun pentru mine, eu sunt o fata simpla fara pretentii si el e opusul meu. Dar nu pot sa mi-l scot din cap.Am fost la scoala acum 2 zile si nu imi puteam lua ochii de la el desii stiam ca e o prostie.Si sa zicem ca n-ar fi adevarat tot ce mi-a povestit fostele lui iubite, cel mai bun prieten.Tot nu s-ar uita la mine.Eu nu sunt fake o. o si nu vreau sa fiu.Cum sa-l uit avand vedere ca e in fiecare zii la scoala, sau cum sai atrag atentia si sa ma conving ce e adevarat si ce nu? [avand in vedere ca el e foarte popular si mai mereu e inconjurat de fete si baieti si eu sunt mai timida de fel]

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Nu e usor sa uiti o persoana care ti-a intrat in cap. Deci cred ca esti atrasa de el si pentru faptul ca el este foarte diferit de tine, ai vrea sa-l descoperi mai bine, misterul asta stii tu fetele cuminti se indragostesc de baietii rai si invers. Nu va fi usor, insa crede-ma nu e bine sa ajungi ca una dintre fostele lui iubite, nu cred ca sunt sanse sa te fii mintit, adica au spus toate aceeasi minciuna (eu nu prea cred). In plus trebuie sa fii si tu distanta cum este el sa arati ca nu iti pasa, daca te saluta il saluti si atat ...NU TE COMPLICA cu lucruri din astea. Crede-ma vei gasi pe altcineva, cine stie ce se poate intampla sau ce idei mai are el cu tine ( sper ca intelegi la ce ma refer). Arata-i ca nu esti asa interesata de el, isi va da seama ca esti o fata desteapta si se va comporta mai grijului cu tine.
SUCCES happy

2 răspunsuri:
| Asiryx a răspuns:

Banuiesc ca fata in fata nu poti deoarece umbla cu tot tribul... Incearca sa il faci sa vorbeasca serios/sincer cu tine pe mess. Atunci o sa afli adevarul happy

Daca e cum spun celelalte fete atunci sa stii ca sunt si baietii simpli si timizi exact ca tine laughing happy

| OanaVlad a răspuns:

Stiu ce simti cu timpul vei uita de el dar daca doar la el te gandesti, vei sta cugandul doar la el si nu la invatat straight face eu zic sal lasi in pace pe copilul ala. numai cand ma gandesc la coportamentul lui ma enervez laughing nu el e singurul baiat laughing sun peste 1000 de baieti in lume laughing vei gasi unul potrivit pentru tine happy