| fleser a întrebat:

Deci as putea pune plangere impotriva primariei la politie pe motiv ca noaptea se stinge lumina in tot satul? noaptea e bezna totala mi se pare ca se incurajeaza infractiunea! plus is o gramada de infractori in sat!

2 răspunsuri:
| Elial a răspuns:

Da! categoric da! pentru ca lumina trebuie aprinsa poate daca stai la casa vrei sa mai iesi sa mai stai noaptea la o bancuta cu familia sau cu prietenul/prietena si nu ai cum ca sunt becurile stinse si nu numai de aceea dar daca intra unul peste tine o data in casa...nu cred ca te smti destul de bine si is mult mai multe motive! deci du-te si spune-le! meritati acest lucru!

| seby19 a răspuns:

Ai putea dar nu stiu ce sanse de reusita ai.
Crezi ca le mai pasa lor cand le-au fost taiate salariile?