| anonim_4396 a întrebat:

Deci,azi de dimineata imi mergea netu pe calculator care e prin router si mergea si pe telefon dec, nicio problema.Ma duc si eu ca baieti la un fotbal vin acasa ai pornesc wifi pe telefon merge frumos pornesc calculatorul si ma duc sa mananc.Normal cand veneam trebuia sa fie netu pornit skype pornit tot, cand ma uit nu era skype pornit ai am zis ca are el vreo problema dar de fapt nu mergea netu deloc.Am incercat iar nimic nu mergrea.Am scos firul de la wifi de unde era bagat ai l-am bagat pe direct sa zic asa.Dau sa ma conectez apare aia cu verificare nume bam bam am zis ca merge gata..dar..nu mergea netu.Am sunat la rds rcs ala m-a pus sa fac ce facusem si eu deja..Nimic..Intrebarra e ce pot face...Adica e ciudat cu routeru pus merge net pe telefon dar pe calculator nu..pe direct arata ca se conecteaza dar nu merge net.Ala de la rds rcs mi-a zis ca la el merge si ca e problema de la mine.Dar a mers cu 5 ore in urma si acum nu. fara sa atinga nimeni nici momitoru da netu ceva.Ce pot face am windows 7.Va rog ajutati-ma dau funda tot...Mor fara netlaughing

4 răspunsuri:
| Nero a răspuns:

Is prosti aia de la RDS fara suparare pe mine m-au pus sa reinstalez windows doar ca dupa sa vina sa imi spuna ca era vechi router-ul
Cred ca ai aceeasi problema pe care am avut-o eu.Recent au fost inlocuite modem-urile cu unele noi. Daca ai acel model de modem negru e aproape sigur ca trebuie inlocuit.Suna-i si intreaba-i daca s-ai facut schimbari cant timp vou nu ati fost acasa.

| anonim_4396 explică (pentru Nero):

Este tp link alb cu 2 antene din astealaughing.e luat din februarie de pe eMAG.Dar de ce nu merge netu nici fara...

| Nero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu router-ul, greseala mea, vorbeam de modem

| anonim_4396 explică (pentru Nero):

Pai si netu prin wifi mergr dar nu merge.la pc