| LCD a întrebat:

Deci cand imi sparg cosuriile. puncte negre.nu stiu ce. porii sunt deschisi da? cand termin ma spal pe fata cu apa rece (fara sapun, ca imi usuca pielea f tare) apoi dau cu spirt alcool, putin pe fata... vreau sa stiu ce trebuie sa fac ca sa se inchida porii. deci sa nu mai intre praf etc...ca sa se formeze din nou puncte negre.
ma demachiez in fiecare zi

4 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Recomandat ar fi sa nu ii mai spargi, dar in afara de a te spala nu prea ai ce face...

| lola a răspuns:

Si spirtul iti usuca fata.Nu cred ca ai ce face in afara de a te spala cu apa recehappy

| MisterKat a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. dar sunt baiat(deci nu ma demachiez etc), am probleme cu cosurile si punctele negre, folosesc sapun Clerasil si solutie de curatat cosurile Clerasil si tot am puncte negre si mi se usuca pielea... Cred ca ar trebui sa mergi la un dermatolog(la fel cum si eu ar trebui). Mergi la medicul tau de familie pentru ca sa iti faca trimitere la Spitalul de Dermatologie.

O zi buna si Multa Sanatate!

Daniel.

| Mixed a răspuns:

Deci. spargele linistita... spala-te bine pe fata si NU te mai da cu spirt...stiu ca usuca dar nu e recomandat pentru cosuri deoarece contine alchool...cumpara-ti o crema hidratanta de la garnier pentru piele uscata :X
http://www.shopmania.ro/......58661.html

eu am de asta. dar e cutie verde si e mai micuta ...sunt pentru mai multe tipuri de piele...
Bafta :*