| SalutBunaLarevedere a întrebat:

DECI CEA mai buna zodie este...
(Adevarul despre zodii)
(Totul despre zodii)

Răspuns Câştigător
| dscdr a răspuns:

love struck cele de foc si aer sunt cele mai puternice (bune) si cele de pamant si apa sunt cele mai slabe (rele).SCURT.Acesta e purul adevar si cine nu il accepta inseamna ca are ceva la cap sau nu ii convine in ce e incadrat laughing laughing!

| Aiwendil a răspuns (pentru dscdr):

Nu e adevarat.Focul evapora apa, dar apa poate sa stinga focul.Focul arde pamantul, dar si pamantul poate sa stinga focul.Aerul cu focul se completeaza unul pe altul pentru ca fara aer focul nu s-ar putea aprinde.Apa si pamantul sunt elemente care se completeaza unul pe altul, fara apa nu ar mai exista viata pe pamant.Pamantul si aerul sunt elemente opuse. Unul e mobil unul e imobil.Pamantul poate sa opresca vantul sa nu mai bata intr-o incapere inchisa, iar vantul poate sa ia pamantul si sa-l ia pe sus.Apa si cu aerul, nu au nimic in conflict.
Si nu exista elemente rele sau bune.Ele sunt neutre.Noi le folosim in scopuri bune sau rele.

| SalutBunaLarevedere explică (pentru Aiwendil):

Ce ti-am zis eu, nu ti-am zis referindu-ma la elementele universale, am spuns ceva despre zodii! zodiile nu sunt niste "chestii" ca nu stiu cum sa-ti zic, care dau caracterul omului.AM ZIS ca unele caractere sunt mai puternice,altele mai slabe,exista caractere slabe si c. puternice... in viata si lumea asta,daca toate ar sta la fel,balanta ar inclina doar intr-o parte.DAR TU ITI Sustii ideea ta,care e adevarata si careia ii dau dreptate,iar eu pe a mea,pe care nu cred ca o intelegi,si stii de ce? pentru ca eu vorbesc despre ceva,iar tu despre altceva,si, vezi bine, nu ai cu ce contrazice ideea mea, cum nici eu nu o contrazic pe a ta, careia chiar ii dau dreptate.Asta e, vorbim despre chestii diferite.

26 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Toate sunt la fel, nici una nu e buna sau mai bine zis perfecta

| SalutBunaLarevedere explică (pentru mona):

Cele de foc si aer sunt cele mai bune si cele de pamant si apa.SCURT.Acesta e purul adevar laughing

| SalutBunaLarevedere explică (pentru SalutBunaLarevedere):

Si cele de pamant si apa sunt slabe! am uitat sa mai completez laughing

| Aiwendil a răspuns:

Esti un idiot! Toate zodiile sunt importante si fiecare are calitatile si defectele ei.La fel e si cu elementele. Elementele sunt legate intre ele precum un lant. Dispare una, iar celelalte vor trai in haos. Daca nu crezi in zodii nu mai pune intrebari despre ele fara sa te informezi de pe net!

| SalutBunaLarevedere explică (pentru Aiwendil):

Bai,dobi. sa stii ca nu stii mai multe decat mine, mai ales despre zodii.AI dreptate,dar nu poti sa contrazici,niuci n-ai facut-o. CELE DE AER SI foc sunt bune si puternice in comparatie cu cele de apa si pamant,sa stii tu, SI MEREU, daca vai fi atent, vei vedea (+ sunt fata, nesimtitule)

| SalutBunaLarevedere explică (pentru Aiwendil):

N-am pus intrebare, am vrut sa imi argumentez afirmatiile adevarate.

| Aiwendil a răspuns (pentru SalutBunaLarevedere):

Am inteles ca ai inteles. Zodia berbec e prima, iar pesti e utltima.Chiar daca incepi sa numeri de la fecioara, ea tot ramane a sasea zodie.Ba da emotia apei,poate sa schimbe hotararea focului, iar stabilitatea pamantului poate sa bata actiunea aerului. Uneori cand focul devine prea dominant cineva trebuie sa-l stunga, sa-l calmeze, iar cand aerul e prea agitat cineva trebuie sa-l linistesca (pamantul).
Iar intrebarea "Care este cea mai buna zodie?", nu arata decat egoism si trufie.Nu conteaa cine e cel mai bun pentru ca intotdeauna exista oameni care ii poti invinge si oameni care te vor invinge.

| SalutBunaLarevedere explică (pentru Aiwendil):

Cum sa ramana a sasea zodie fecioara daca incepi sa numeri de la ea? pamantul se invarte in jurul soarelui si nu are niciodata un loc de unde sa il iei, ca nu stii tu de unde a pornit, daca s-ar fi inceput anul de undeva din vara cu numaratul, asta nu ar fi insemnat ca de acolo s-ar fi si pornit cu mersul.asa e si cu zodiile.nu exista prima si ultima.toate sunt pe acelasi loc, la aceeasi distanta, doar depinde de unde le iei(si poti sa le iei de oriunde, ca tot acolo ajungi..de aia sunt si reprezentate pe cerc, gandeste-te!)DA...Si acum cu ce ai inceput poate sa,dar intr-o masura mica,(*atentie eu am zis "nu face" si tu ai zis "poate sa" am si eu dreptate,si tu, poate, dar, fii atenta, poate intr-o masura mai mica.ca,na,nu intelegi tu ca nu toate lucrurile au aceeasi putere, nu intelegi ca nu-s la fel.In sfarsit,fiecare are cate o parte de adevar, si, la fel, nu pot amandoua egale cand se vorbeste despre un adevar."peste", sa-i zicem.Acum tu ai zis ca alea pot sa..nustiu ce.POT.Dar,sa stii,pot intr-o mai mica masura sa faca,si pot intr-o mai mare masura sa nu faca.Da,da,peste tot expeptii.Da,le vad,care tot incercai sa mi le zici,dar,chestia e ca sunt,cam doar exceptii(semnificative totusi),dar, in general, si de cele mai multe ori, chestia e cum o zic eu, chestia care o zic eu se aplica mai mult.Si gata ca sa fiu si eu complet exacta, si sa echilibram. Sper ca m-ai inteles.

| Aiwendil a răspuns:

Si eu sunt fata. Daca vrei sa stii toate elementele sunt puternice, nu numai cele de foc si aer.Cea mai distrugatoare forma a apei e tsunamiul, a pamantului e cutremurul, al focului este lava, iar al aerului este tornada.

| SalutBunaLarevedere explică (pentru Aiwendil):

Eu nu vorbesc despre puterea elementelor, ci a zodiilor. si nu zic ca celelate (apa, pamant) sunt slabe, sunt mai slabe in comparatie cu cele de foc si aer..toate sunt puternice, da, dar vreau sa zic ca mai puternice sunt astea doua..foc si aer/

| Aiwendil a răspuns (pentru SalutBunaLarevedere):

Si eu tocmai asta vreau sa zic c atoate sunt la FEL de puternice.Si despre zodii ti-am zis, fiecare are calitatile si defectele lui.

| SalutBunaLarevedere explică (pentru Aiwendil):

Da,au fiecare calitatile si defectele lor, dar unele sunt mai tari si altele mai slabe, nimic nu e la fel, ce nu pricepi?

| Aiwendil a răspuns (pentru SalutBunaLarevedere):

Si ce? Nu mai are rost sa-ti raspund.Ai acceptat ca fiecare zodie au calitatile si defectele lor, dar tot spui ca una e mai tare decat alta? Nu intelegi ca zodiile se completeaza una pe alta.Si daca doresti sa zic ca tine atunci pot sa-ti spun si sa te fac sa plangi si sa te oftici ca zodia Pesti (in care ma aflu eu e ceea mai tare).Nu pentru ca asa spun eu, ci pentru ca asa este. Exista 12 zodii da? Prima zodie e berbec, apoi e taurul care e mai bun decat berbecul, apoi e gemeni care e mai buni decat berbecul si taurul la un loc, apoi e racul care e mai decat cei trei la un loc pana la ultima zodie care e pesti.Care e cea mai evoluata dintre toate.De ce? Pentru ca e cum ai avea al 12-lea uras al tau care a dobandit toate calitatile de la celelalte zodii adica e si ambitios,indetigent,frumos,spiritual, artist, puternic, norocos, etc.

| SalutBunaLarevedere explică (pentru Aiwendil):

S-o crezi. poate are de toate,dar are foarte putin,ca unii au si ei,poate nu pe toate, darin doza mai mare, depinde ce ai si in ce cantitate(daca ar fi s-o luam dupa nivele alea, care nu exista, si luandu-ne dupa realitate...)..cum nu exista nivelele alea...nustiu de unde le-ai scos,pentru ca zodiile sunt reprezentate ca intr-un cerc,nu ca pe o scara,si dupa pesti urmeaza mereu berbec,si poti sa o iei si sa privesti si invers,niciodata unul nu va fi ultimul,sau primul, ca intotdeauna mai este ceva si in fata, si in spate, pricepi, CERC..nesfarsit.MNA,STIU CA TE SUPARA, dar emotia(apei tale) sau stabilitatea(pamantului) nu bate hotararea(focului), sau actiunea (aerului)

| mimiwewem a răspuns:

Capricorn.

| SalutBunaLarevedere explică (pentru mimiwewem):

Cea mai proasta laughing) hai, mars, ca am dat deja raspuns castigator, gata cu intrebarea asta, nu va mai bagati!

| DiamantulAuriu a răspuns:

Salut, zodia pesti este cea mai buna

| sebby27 a răspuns:

Toti vor veni aici sa iti spuna ca zodia lor e cea mai buna.

| pLeX a răspuns:

S-ar spune ca zodiile evolueaza in functie de data fiecareia...

astfel zodia pesti este cea mai evoluata.

| AndreeaAngelique a răspuns:

Fiecare zodie are calitatile si defectele ei.Bineinteles ca de zodia ta nu zici nimic rau.

| dscdr a răspuns:

love struck cele de foc si aer sunt cele mai puternice (bune) si cele de pamant si apa sunt cele mai slabe (rele).SCURT.Acesta e purul adevar si cine nu il accepta inseamna ca are ceva la cap sau nu ii convine in ce e incadrat laughing laughing laughing laughing laughing!